Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 17:23 Bu haber 1151 kez okundu
 
15 Yıl Sonra Doğalgaza Kavuşuyorlar
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın girişimleri sonucu Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri yıllardır hasretini çektiği doğalgaza kavuşuyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
15 Yıl Sonra Doğalgaza Kavuşuyorlar

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan 5 sokağın doğal gaz sorununu  çözdü.

 

 61 mahallenin sorunlarının yerinde tespit etmek amacıyla başlattığı inceleme gezilerine Fevzi Çakmak Mahallesi’nde devam eden Başkan Demirtaş, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Çağlar Işık ile birlikte sorunları yerinde inceledi. 15 yıldır imar sorunu yüzünde doğal gaz alamayan; Koca Ragıp Paşa sokak, Şair Süleyman Nafız sokak, Gazi Umar Paşa sokak ve Bileyci sokak yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Demirtaş’ı gören mahalle sakinleri yıllardır süren doğal gaz sorunun çözüm olması sebebiyle teşekkür dileklerini ilettiler.

“Kanayan yaraya çözüm olduk”

Uzun bir çabadan sonra çalışmalarımızın sonuçlarını alıyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,“Nerede sıkıntı varsa, ihtiyaç varsa, oraya ulaşmak için çaba sarf ediyoruz. Çok şükür sistemimizi kısa sürede kurduk. İhtiyaç olan tüm bölgelerimizin sıkıntılarını tek tek çözmeye devam ediyoruz.Fevzi Çakmak Mahallemizde de doğalgaz sorunu yüzünden vatandaşlarımızın mağdur olduklarını Samgaz yetkililerine ilettik. Sağ olsunlar onlar da bizim bu talebimiz üzerine 5 sokağımızda imar sorunu yüzünden kanayan yara haline gelen bu doğalgaz sorununa doğalgaz hattı çekmeye karar verdiler ve hemen çalışma başlattılar. Bundan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Doğalgazın, Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerine hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

“Başkanımıza güveniyoruz”

Göreve geldiği günden itibaren Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yaşanan doğalgaz sorununu her platformda dile getirerek çözüm yollarını araya ve sorunu çözüme kavuşturan  Mahalle Muhtarı Çağlar Işık,İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a teşekkür etti. Işık, Başkanımızın kapısı bizlere her zaman açık. Başkanımızdan memnunuz. Allah razı olsun. Yapacağı çalışmalara da güveniyoruz.” sözleriyle Başkan Demirtaş’a güvenini iletti.

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: 15, Yıl, Sonra, Doğalgaza, Kavuşuyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı