Haber Detayı
22 Nisan 2022 - Cuma 13:58 Bu haber 484 kez okundu
 
23 Nisan Coşkusu Artarak Devam Edecek
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102’ inci yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda 23 Nisan Coşkusunun artarak devam edeceğini söyledi.
SİYASET Haberi
23 Nisan Coşkusu Artarak Devam Edecek

 

Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

 

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin   102’ inci yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutluyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu artarak sonsuza kadar devam edecektir. Bir asır önce emperyalist güçler ve işbirlikçileri tarafından işgale uğrayan ülkemizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yurt savunmasını canından daha kıymetli kabul eden güçler, emperyalist işgale karşı amansız mücadele verirken 23 Nisan 1920’de TBMM açılmış ve savaş sonucunda ülkemizdüşman işgalinden kurtarılması ile TBMM’de Gazi unvanını kazanmıştır.

 

Bu zaferle “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesiyle TBMM’nin açılış günü olarak kutlanan bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin teminatı çocuklara armağan ederek geleceğe verdiği önemi ifade etmiştir.Aradan geçen bir asırlık süreç içerisinde, milletin egemenliği yerine farklı ihanet ve özlemler içerisinde olanlar; halkın masun inanç ve ibadetlerini kendi amaçları doğrultusunda kullanmaya çalışsalar da başarılı olamamış ve bundan sonrada başarılı olamayacaktır. Cumhuriyet dönemi içerisinde; Demokrasimiz çeşitli deneme ve darbelerle kesintiye uğratılmasına halkımızın sağduyusu müsaade etmeyecek!Demokrasiyi yaşatacaktır.

 

Günümüzde, TBMM’nin temsil yetkisi yok edilmeye çalışılsa da gelecek seçimlerde; bu girişimlerde bulunanlara da halkımız gereken cevabı verecektir. 102’ici yılını kutlayacağımız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Demokrasimiz ve Milli egemenliğin güçlenmesine katkı sağlayacaktır.  Türk devriminde önemli bir yere sahip olan TBMM’nin kuruluş tarihi 23 Nisan 1920, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan 1929’da çocuklara armağan edilmesiyle, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Dünya da çocuklar adına kutlanan başkada bir bayramın olmaması “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı” daha da anlamlı hale getirmektedir. Çocuklar yaşamın anlamı, güzelliği ve geleceğin güvencesidir. Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gönüllerince kutlarken, bayramı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ilkelerine bağlılıklarını geliştireceklerdir” Tüm çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve Şehitlerimizi, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

BİRSEN KALKAR

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: 23, Nisan, Coşkusu, Artarak, Devam, Edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı