Haber Detayı
24 Ocak 2022 - Pazartesi 14:47 Bu haber 491 kez okundu
 
35 Minik Öğrenci OMÜ’den Mezun oldu
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Genç Kızılay Topluluğu’nun hayata geçirdiği “OMÜ-Kızılay Çocuk Üniversitesi Projesi” kapsamında Atakent İlkokulu’ndan gelen 35 minik öğrenci diploma aldı.
EĞİTİM Haberi
35 Minik Öğrenci  OMÜ’den Mezun oldu

 

Minikler Ziraat, Eğitim ve Fen-Edebiyat Fakültelerindeki uygulamalı derslere, atölye çalışmalarına ve sergilere katılarak eğitimlerini tamamladı.

 

Eğitimin ikinci gün programında ise Genç Kızılay Topluluğu üyeleri, çocuklarla beraber Atakum Gençlik Merkezinde atölye çalışmalarına katılarak eğitimlerini tamamladılar.

 

Ahşap boyama, ebru, müzik ve tiyatro atölyesi gibi çeşitli etkinliklere yer verilen projede küçük öğrencilere Kızılay kupası hediye edildi.

 

“Küçük kızılaycılar yetiştirmeyi amaçlıyoruz”

 

OMÜ-Kızılay Çocuk Üniversitesi Projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Genç Kızılay Topluluğu Başkanı Fatih İpek, projeyle ilköğretim öğrencilerine üniversiteyi sevdirmek, heveslendirmek ve çocuklara bir şeyleri yaparak, yaşayarak öğrenme fırsatı vermek istediklerini söyledi. İpek, ayrıca çocukların gelişmekte olan düşünce dünyalarına Kızılay’ı yerleştirmek ve küçük kızılaycılar yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

 

35 öğrencinin projeden yararlandığını ifade eden İpek, “İki gün sürecek olan projenin ilk günü öğrencilere kampüsü gezdirdik. Daha sonra Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü, Ziraat Fakültesi Uygulama Alanları ve Eğitim Fakültesi ziyaret edilerek öğrencilere uygulamalı dersler verildi.             Uygulamalı dersler, atölye çalışmaları ve sergiler olmak üzere üç tipte tanıtıcı ve eğlenceli ders yapıldı. Çocuklara temel düzeyde bilgiler vererek laboratuvarlarda deneyler izlettik. Ayrıca çocuklara Kızılay, afet bilinci, temel ilk yardım gibi eğitimleri de verdik.” ifadelerini kullandı.

İki gün süren eğitimin ardından 35 öğrenci, temsili diploma töreniyle OMÜ-Kızılay Çocuk Üniversitesinden mezun oldu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: 35, Minik, Öğrenci, , OMÜ’den, Mezun, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı