Haber Detayı
07 Şubat 2022 - Pazartesi 16:12 Bu haber 1440 kez okundu
 
8 Şubat’ta Kamu Hastanelerinde Acil dışında sağlık hizmeti verilmeyecek
Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, 8 Şubat’ta Türkiye’de ve Samsun’da kamu hastanelerinde acil hizmetler dışında sağlık hizmeti verilmeyeceğini açıkladı.
SAĞLIK Haberi
8 Şubat’ta  Kamu Hastanelerinde  Acil dışında  sağlık hizmeti verilmeyecek

Dr. Funda Furtun açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“  Bildiğiniz ve takip ettiğiniz üzere tüm Türkiye çapında uzun zamandır hekimler bir eylemlilik halinde. Bir çok basın açıklaması ile taleplerimizi sizlerin aracılığıyla iletmiştik. Beyaz Nöbet diye adlandırdığımız uyarı eylemlerimiz ne yazık ki yeterli karşılık bulmadı.

 

Bu sebeple 8 Şubat 2022 tarihinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da acil hizmetler dışında sağlık hizmeti verilmeyecektir. Samsun Tabip Odası olarak yurttaşlarımızın o gün mağdur olmamaları ve hekimlerle karşı karşıya kalınmamaları için 8 Şubat’ta sağlık kurumlarına acil dışında gelmeyerek destek vermelerini bekliyoruz.

 

Değerli Samsunlular, Biz Sağlık Çalışanları,  Halkımızın sağlıklı, mutlu ve huzurlu olmasını istiyoruz. Bunun için, Temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşasın, sağlıklı gıdaya ulaşsın, barınma sorunu olmasın, Hastalıklardan korunsun, Eğer hastalanırlarsa eşit, ücretsiz, iyi bir sağlık hizmeti alsın İstiyoruz!

 

Oysa yoksulluk, güvencesizlik her geçen gün artiyor ve yanında hastalıkları da artırıyor. Sağlık ise tamamen piyasanın çıkar anlayışına teslim edilmiş durumda. Bizler, Hastalarımıza iyi bir sağlık hizmeti vermek , Hastalarımızın muayene ücreti, ilaç katkı payı gibi ödemeler yapmadan tamamen ücretsiz, eşit ve kamusal sağlık hizmeti almalarını İstiyoruz!

 

Hekimlere, insanca yaşamaları için emekliliğe yansıyan hakettiği ücret iyileştirmesini İstiyoruz!  Dünya'da meslektaşlarımız hastalarına en az 20 dakika ayırıp yeterli sürede bakarken bizlere, ”5 dakikada bir hasta bakacaksınız.” denilmesini Kabul Etmiyoruz!

 

Hastalarımıza, koruyucu sağlık hizmeti de vermek için zaman ayırmak İstiyoruz! Hastalarımızı tedavi etmek için gereken ilaç ve malzemelerin bulunmamasını, neden oldukları kötü sağlık ortamında hastalarımızla bizi karşı karşıya getirmelerini kabul etmiyoruz.

Tüm bu taleplerimiz için 8 Şubat 2022 Salı günü GREV'de olacağız. O gün acil sağlık hizmetleri dışında hizmet üretmeyeceğiz. Bu kötü sağlık sistemine hep birlikte DUR! diyeceğimize eminiz.

Samsun Hekimlerinin Samsunlulara Çağrısıdır… Hekiminize Destek Olmak İçin 8 Şubat 2022 Günü Acil Dışında Sağlık Hizmeti Talep Etmeyin…”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: 8, Şubat’ta, , Kamu, Hastanelerinde, , Acil, dışında, , sağlık, hizmeti, verilmeyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı