Haber Detayı
26 Nisan 2022 - Salı 14:08 Bu haber 3589 kez okundu
 
Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Okan Saral İstifa Etti
Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Okan Saral, Atakum Belediyesi Özel Kalem Müdürü Erkan Sağlık ile yaşadığı tartışma sonrasında istifa ettiği ve istifasının Başkan Cemil Deveci tarafından kabul edildiği öğrenildi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum  Belediye Başkan Yardımcısı Okan Saral İstifa Etti


 Belediyeye yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre istifayı tetikleyen tartışma bir iftar yemeğinden çıktı. İddialara göre belediye yetkililerinden birinin özel olarak düzenlediği iftar yemeğine davet edilmeyen Başkan Yardımcısı Okan Saral, neden davet edilmediğini öğrenmek için diğer Başkan Yardımcısı Atila Küçükala'nın odasına gitti.

 

Küçükala da iftar yemeği düzenleyen personeli çağırarak nedenini sordu. Personel de yemeğin belediyeye değil kendisine ait olduğunu, parasının kendisi tarafından ödendiğini ve bu nedenle davetli listesini kendisinin hazırladığını söyledi.

 

Konuşmanın ardından ilgili personele oturmasını söyleyen Başkan Yardımcısı Atila Küçükala'ya ve İlgili personele Okan Saral tepki gösterdi. Okan Saral, İftar yemeği düzenleyen personelle tartıştı. Tartışmaın ardından ilgili personel Özel Kalem Müdürü Erkan Sağlık'a şikayet etti. Erkan Sağlık ta Atilla Küçükala'nın odasında Okan Saral ile erst bir şekilde tartıştı, tartışma kavgaya dönüşmeden araya girenler tarafından yatıştırışdı.

 

Bu tartışma sonrasında da Okan Saral Belediye Başkan Yardımcılığı'ndan istifa etti. İl dışında olan Başkan Deveci'nin, çok yakın yöneticisi olan dönüşünde Okan Saral'ın istifasını kabul ettiği bildirildi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, , Belediye, Başkan, Yardımcısı, Okan, Saral, İstifa, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı