Haber Detayı
16 Kasım 2020 - Pazartesi 14:15 Bu haber 1793 kez okundu
 
ATAKUM BELEDİYESİ KÜLTÜR VE EĞLENCE MERKEZİ’Nİ TİYATROCULARA AÇTI
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Belediyeye bağlı Kültür ve Eğlence Merkezi’nin salonlarını, tiyatrolara ücretsiz olarak açtıklarını söyledi.
KÜLTÜR VE SANAT Haberi
ATAKUM BELEDİYESİ KÜLTÜR VE EĞLENCE MERKEZİ’Nİ TİYATROCULARA AÇTI

Pandemi döneminde zor günler geçiren Samsun’daki özel tiyatrolar, ‘destek bekliyoruz’ çağrısında bulunmuştu.

 

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, koronavirüspandemisi nedeniyle zor bir dönemden geçen Samsun’daki özel tiyatroların belediyelere yönelik destek çağrısına yanıt verdi.  Mimarsinan Mahallesi’ndeki Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezi’nin yanı sıra Taflan, Çatalçam ve Altınkum’daki salonları, Atakumlu sanatseverlerle buluşabilmeleri için Samsun’daki tiyatrolara ücretsiz olarak tahsis edeceklerini açıkladı.

 

Başkan Deveci, “Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Koronavirüspandemisi bir yandan, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar diğer yandan herkesi zorluyor. Biz de tüm imkanlarımız ile ihtiyaç sahibi komşularımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bu dönemin dayanışma dönemi olduğunu, yardımlaşmanın öne çıkması gerektiğini her fırsatta hatırlatıyoruz. Samsun’un kültür yaşamına yön veren sanatçı dostlarımız da bu zorlukları yaşıyor. Samsun basınında yer alan, belediyelerden destek beklediklerine yönelik çağrılarını okuduk, gördük. Bu duruma karşı kayıtsız kalamayız” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: ATAKUM, BELEDİYESİ, KÜLTÜR, VE, EĞLENCE, MERKEZİ’Nİ, TİYATROCULARA, AÇTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı