Haber Detayı
17 Mayıs 2022 - Salı 08:38 Bu haber 3347 kez okundu
 
Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin 16 Yönetim Kurulu Üyesi istifa etti
Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Emircan Kuyumcu'nun Zabıta Müdürlüğü emrine verilmesi ve Gençlik Meclisi'nin çalıştırılmadığı gerekçesi ile Gençlik Meclisi'nin 16 Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyesi toplu olarak istifa etti.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin 16 Yönetim Kurulu Üyesi istifa etti

 

Atakum Belediyesi'nde yaşanan hukuksuzluk ve yönetim beceriksizliği, kamuoyuna yansıyan iddialar sürerken bir şok da AtakumKent Konseyi Gençlik Meclisi'nden geldi.

AtakumKent Konseyi Gençlik Meclisi'nin başarılı başkanı Emircan Kuyumcu görevinden istifa etti.

AtakumKent Konseyi Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu üyelerinden bazıları, Atakum Kent Konseyi'nde Gençlik Meclisi'nin çalışmalarına izin verilmediğini ve gençlerin önünün açılmadığını, yapılacak çalışmalara destek çıkılmadığını söyledi. 

 

Özellikle Gençlik Meclisi Başkanı Emircan Kuyumcu'nun sürgün niteliğinde görev yeri değişikliğinin bu baskı ve uygulamaların son noktası olduğunu belirten Gençlik Meclisi Yönetim ve Yürütme Kurulu'nun bazı üyeleri, Başkan Kuyumcu'nun istifasının ardından 16 üyenin toplu olarak istifa etme kararı aldıklarını ifade etti.


AtakumKent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Emircan Kuyumcu Sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

" En son gerçekleşen görev değişikliğim sebebiyle oluşan fazla mesai yüküm sonrası zaman ayırmakta problem yaşayacağım sivil toplum kuruluşlarından severek ve isteyerek yaptığım görevlerimden maalesef ki istifa etmek zorundayım. Bütün yol arkadaşlarımdan özür dileyerek ;
Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanlığı ve Kent Konseyinin her kademesindeki görevlerimden Gençlik Meclisi bütün Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyeleriyle birlikte,
İçim kan ağlayarak istifa etmiş bulunuyorum. Başta canım yol arkadaşlarım olmak üzere herkesten çok özür diliyorum. Verimli olamayacağım ve zaman ayıramayacağım makamları işgal etmek bana yakışmaz.Hakkınızı bana helal edin. Benden yana varsa helal olsun…"

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Kent, Konseyi, Gençlik, Meclisi'nin, 16, Yönetim, Kurulu, Üyesi, istifa, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı