Haber Detayı
29 Nisan 2022 - Cuma 16:11 Bu haber 2431 kez okundu
 
Atakum Seyir Terasını Talan Ettiler
Samsun'da Atakum Belediyesi'nin bünyesinde bulunan ve icra yoluyla 3 milyon 900 bin TL bedelle satılan Seyir Terası Belediyenin yaptığı itirazın reddedilmesinin ve satışın kesinleşmesinin ardından adeta talan edildi.
ASAYİŞ Haberi
Atakum Seyir Terasını Talan Ettiler


İcra Mahkemesi kanalıyla satılan ve satın alan kişiye teslim edilen Seyir Terası artık tanınmayacak halde.  Belediye yetkililerinin, satış sonrasında karar kesinleşince tesisi boşalttığı ve  buradaki demirbaşlar  ve masa sandalyeleri götürdükleri iddia ediliyor.

 

Ancak satın alanların Samsun'daki yakınları, buradaki tüm malzemöe ve donanımın haczedildiğini, satışta masa sandalye ve tefriş malzemelerinin de olduğun belirterek, masa, sandalye ve demirbaşları alıp götürenlerle tesise zarar verenler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ileri sürdüler.


31 Mart seçimlerinden sonra Atakum Belediyesinde yapılan çöp ihalesini alan firmaya, aylarca ödemesinin yapılamaması nedeniyle firma, çalışanlarına maaşlarını verememiş, alacaklarına karşılık Seyir Terasına icra koydurtmuştu.


Seyir Terası icra yoluyla, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin hemşehrisi olan Boyabat'lı bir işadamına satılmıştı.

Satış sonrasında Belediye satışa itiraz etmişti. Geçtiğimiz günlerde Baladiyenin itirazının reddedildiği ve tesisin satın alan şahsa yapıldığı bildirilirken, tesisin parçalandığı, içindeki demirbaş ve malzemelerin götürüldüğü ve ciddi oaranda zarar verildiği ortaya çıktı.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER:

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Seyir, Terasını, Talan, Ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı