Haber Detayı
16 Nisan 2021 - Cuma 17:43 Bu haber 396 kez okundu
 
Atakum Zabıtası’ndan dilencilere Suçüstü
Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçenin işlek caddelerinde düzenlediği operasyonla dilencileri suçüstü yakaladı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum Zabıtası’ndan dilencilere Suçüstü

 
 Dilencilere işlem yapan ekipler, üzerlerinden çıkan ve dilencilik yoluyla elde edilen paraları tutanak tutarak kamuya teslim etti
 
Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri dilenci operasyonu gerçekleştirdi. Hem Ramazan ayı hem de Cuma günü olması nedeniyle sayısı artan dilenciler hastane ve cami önlerinde yapılan operasyonda suçüstü yakalandı. Uygulamada hem sivil hem de üniformalı ekipler caddelerin her noktasından hareket ederek dilencileri yakaladı. 
 
DUYGU SÖMÜRÜSÜNE DİKKAT
 
Çeşitli noktalardan ekipler tarafından alınan ve araçlarla Zabıta Noktası’na getirilen dilencilerin üst araması gerçekleştirildi. Şahısların dilencilik yoluyla elde ettiği paraları tutanak tutarak kamuya teslim etti. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, Atakum’da özellikle hastane ve cami çevrelerinde dilencilik yapan kişilere yoğun denetime devam edeceklerini söyleyerek yurttaşları da insani duyguları sömüren dilencilere karşı tedbirli olmaları ve para vermemeleri konusunda uyardı. 
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum, Zabıtası’ndan, dilencilere, Suçüstü,
Yorumlar
Haber Yazılımı