Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 13:00 Bu haber 706 kez okundu
 
Bafra Belediyesi Mobil Atık Merkezleri Kuruyor
Bafra Belediyesi 10 farklı bölgeye Mobil Atık Merkezi kurulması için çalışmalara başladı.
YEREL YÖNETİM Haberi
 Bafra Belediyesi Mobil Atık Merkezleri Kuruyor

Bafra Belediyesi tarafından hazırlanan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca onaylanan geniş kapsamlı Sıfır Atık Projesi kapsamında Çevre Bakanlığı hibesi ile; 10 farklı bölgeye "Mobil Atık Merkezi"   kurulacak.

 

 

Evsel Atıklar için şehir içerisinde halihazırda bulunan  Gri Konteynerlerin yanına kağıt, karton, plastik, cam ve metal atıklar için de ilk etapta 429 Adet Mavi Konteyner konarak ikili sistemler oluşturulacak. Konteyner sayısı da süreç içerisinde kademeli olarak artırılacak.

 

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç,proje ile ilgili şunları söyledi.

 

“Bafra Belediyesi olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan, Çevre ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Samsun Milletvekilimiz Sayın Çiğdem Karaaslan’ın üzerinde hassasiyetle durduğu Sıfır Atık Projesi’ne hazırladığımız proje ile destek vererek üzerimize düşen görevi yerine getirmeyi sürdürüyoruz.

 

Dünyamız ve Ülkemiz için hayati önem teşkil eden Sıfır Atık konusunda hazırladığımız projemiz daha önce Bakanlığımız tarafından onaylanmıştı.Bakanlık hibesi ile proje kapsamında  10 farklı bölgeye "Mobil Atık Merkezi" kuracağız.Evsel Atıklar için şehir içerisinde halihazırda bulunan  Gri Konteynerlerin yanına kağıt, karton, plastik, cam ve metal atıklar için de ilk etapta 429 Adet Mavi Konteyner konarak ikili sistemler oluşturulacak. Konteyner sayımız ilerleyen zamanda ise süreç kademeli olarak artırılacak.” Dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , Bafra, Belediyesi, Mobil, Atık, Merkezleri, Kuruyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı