Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 17:12 Bu haber 278 kez okundu
 
Bafra TSO’ dan “Dijital Pazarlama” Eğitimi
Bafra Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine OMÜ Bafra İşletme Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Bahar Türk tarafından “Dijital Pazarlama” eğitimi verildi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Bafra TSO’ dan “Dijital Pazarlama” Eğitimi

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜ SEM) arasında yapılmış olan eğitim protokolü çerçevesinde Bafra Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve çalışanlarının katılımı ileOndokuz Mayıs Üniversitesi Bafra İşletme Fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr. Bahar Türk tarafından “Dijital Pazarlama” adlı eğitim gerçekleştirildi.

 

Doç. Dr. Bahar Türk“Dünyada kabul görmüş tanımına göre Dijital Pazarlama, Ürün ve hizmetleri tanıtmak için masaüstü bilgisayarlar, cep telefonları, diğer dijital ortam ve platformlar gibi internet ve çevrimiçi tabanlı dijital teknolojileri kullanır” dedi.‘Neden Dijitalleşmeye İhtiyaç Var?, Dijital Dönüşümün Yararı, Dijital Marka Olmak, Dijital İşletmeler Nelere Dikkat Etmeli? konularına değindi.

Türk “ İşletmelerde dijitalleşirken; Sosyal medya, Mobil pazarlama, E-postapazarlaması, Web ve blog pazarlaması, Online müşteri ilişkileri yönetimi,Yeni teknolojilerin markaya ve pazarlama süreçlerine entegrasyonu konularını bütünsellik ile güçlendirmeniz gerekmektedir.

Dijitalleşmek tüm dijital süreçler yer almak değildir. Her işletmenin gerçekleri farklıdır. En öncelikli hedef markanın gerçekleri ile uyumlu olan alanlarda dijitalleşmektir. Yapılan tüm dijital çalışmalarda «işletme» değil «müşteri» odak noktası olmalıdır” dedi.

Sunumda Dijital pazarlama konusunuDünyadan ve Türkiye’den örnekler verildi.

Genel Sekreter Talip Şahin “Odamız pandemi sürecinde de dijital ortamlarda birçok eğitim düzenlemiştir. Ancak bu gün ilk defa gerekli tüm Covid-19 tedbirlilerini alarak yüzyüze eğitim gerçekleştiriyoruz. Ben değerli bilgilerini bizlerle paylaşan eğitmenimize ve tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum, önümüzdeki süreçte yine yüz yüze eğitim yapmayı arzu ediyoruz ”dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Bafra, TSO’, dan, “Dijital, Pazarlama”, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı