Haber Detayı
12 Mart 2022 - Cumartesi 16:08 Bu haber 652 kez okundu
 
Başkan Demirtaş, İstiklal Marşı’nın 101. Yıldönümünü Kutladı
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 101. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
KÜLTÜR VE SANAT Haberi
Başkan Demirtaş, İstiklal Marşı’nın 101. Yıldönümünü Kutladı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Milli Mücadelemizi en mükemmel şekilde ifade eden, Kurtuluş Savaşı’nı İstiklal Marşı’yla adeta abideleştirmiş vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy: ‘Onu yazmak için o günleri görmek, o günleri yaşamak lazım. O şiir artık benim değildir. O milletin malıdır.’ diyerek, onu Türk Milletine armağan etmiştir.

 

Maneviyatı ve edebiyatı böyle eşsiz bütünleştirebilen ve bu kadar güzel ifade eden bir şaire sahip olduğumuz için gurur duymalıyız. İstiklâl Marşımızın, ulusumuzun ortak değeri olarak yaşatılmasını sağlamakla, birleştirici ve bütünleştirici görevimizi gerçekleştiren ortak düşünce ve değerlerde buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Bu düşüncelerle 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla milli marşımızın yazarı üstat Mehmet Akif Ersoy’u, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Başkan, Demirtaş,, İstiklal, Marşı’nın, 101., Yıldönümünü, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı