Haber Detayı
03 Aralık 2021 - Cuma 15:34 Bu haber 275 kez okundu
 
Başkan Sandıkçı’dan Engellilere Akülü Araç
Engelli vatandaşlarla buluşan Başkanİbrahim Sandıkçı yürüme engellilere akülü araçve yürüteç hediye etti.
YAŞAM Haberi
Başkan Sandıkçı’dan Engellilere Akülü Araç

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı“3 Aralık Dünya Engelliler Günü”dolayısıyla Canik’te ikamet eden engelli vatandaşlarla buluştu.Misafirlerini makamında ağırlayarak onlarla uzun süre sohbet eden Başkan İbrahim Sandıkçı,yürüme engellivatandaşlara akülü araç ve yürüteç hediye etti.

 

“HİZMETE DEVAM”

Geçtiğimiz yıllarda da ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara yürüteç ve akülü araç verdiklerini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı,“Göreve geldiğimiz ilk yıl‘Hayata Engel Yok’ projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz organizasyonla 85 kardeşimizi akülü araçlarla buluşturmuştuk. Geçen yıl dapandemi nedeniyle 50 kardeşlerimize akülüaraçlarını evlerinde teslim ettik. Bununla birlikte evde ve sokakta kullanmaları için ihtiyaç sahibi olan diğer engelli kardeşlerimize de tekerlekli yürüteç hediye ettik. Belediyemizin Sosyal Yardım Hizmetleribirimi bu amaç doğrultusunda hizmetlerine devam etmektedir” diye konuştu.

“ENGELLİLER GÜNÜ BİR GÜNDEN İBARET DEĞİL”

Göreve geldikleri tarih itibariyleEngelliler Günü’nün üçüncüsünü Canik’teki engelli vatandaşlarlabirlikte geçirdiklerini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Engelli kardeşlerimizle sık sık bir araya geliyoruz. Bizim için ‘Engelliler Günü’ sadece bir günden ibaret değildir” dedi.Başkan Sandıkçı, “Engelli vatandaşlarımızla sosyal hayatta sürekli iç içeyiz. Onlar bizden sadece empati kurmamızı istiyor. Herhangi bir vatandaşa gösterilen ilgi dışında bir beklentileri yok aslında. Onların hayatlarını kolaylaştırabilmek ise bizim görevimiz. Engellerini onlarla birlikte aşma gayreti içindeyiz. Onlara hizmet verebilmenin mutluluğu apayrı bir duygu” ifadelerini kullandı.

Buluşmadan büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren engelli vatandaşlar Başkan Sandıkçı’ya göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

          

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Başkan, Sandıkçı’dan, Engellilere, Akülü, Araç,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');