Haber Detayı
10 Ağustos 2022 - Çarşamba 12:43 Bu haber 545 kez okundu
 
Bugün indirim yapılmıştı Motorin fiyatına yeniden zam geliyor!
Geçtiğimiz aylarda 30 lirayı gören akaryakıt fiyatları için son dakika gelişmesi yaşandı.
EKONOMİ Haberi
 Bugün indirim yapılmıştı Motorin fiyatına yeniden zam geliyor!

Petrol fiyatlarının gerilemesi yurt içinde akaryakıt fiyatlarında düşüşe neden oldu. Petroldeki düşüş sonrasında benzin ve motorin fiyatı için indirim beklentisi oluşmuştu. Bu gece yarısından itibaren motorin fiyatı için 1 liralık indirim yapıldı. 
 
 
 BU GECE YARISI ZAM GELİYOR
 
Ancak motorine yeniden 81 kuruş zam geleceği öğrenildi. Petrol fiyatları geçtiğimiz hafta 100 doların altına gerilemişti. 
 
 
Geçtiğimiz cumartesi günü benzinin litresi 2 lira 23 kuruş, motorinin litresi ise 1 lira 15 kuruş düşmüştü. Şimdi ise bu gece yarısından geçerli olmak üzere geçtiğimiz aylarda 30 lirayı gören motorin litre fiyatına yeni bir indirim daha yapıldı ve fiyatlar 1 lira daha aşağı çekildi. Benzin litre fiyatında ise değişiklik yapılmadı.
 
 
 
Ancak akaryakıt sektörü kaynaklarının paylaştığı bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 81 kuruş zam gelecek. Benzinde ise fiyat değişimi olmayacak.
 
 
 
G7’NİN ‘TAVAN FİYAT’I PETROLÜ YÜKSELTEBİLİR
Öte yandan Rus petrolünü Ukrayna üzerinden Macaristan, Çekya ve Slovakya’ya taşıyan petrol boru hattında akışı durdurması fiyatları yeniden hareketlendirdi. G7’nin olası bir tavan uygulaması fiyatları daha da yükseltebilir. Ayrıca gelişmeler Societe Generale’e göre “zor bir kış” olacağına işaret ediyor.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , Bugün, indirim, yapılmıştı, Motorin, fiyatına, yeniden, zam, geliyor!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı