Haber Detayı
12 Aralık 2021 - Pazar 17:15 Bu haber 551 kez okundu
 
Canik’te “Konferans Günleri” devam ediyor
Canik Belediyesi, her ay düzenli olarak gerçekleştirilen konferanslarla eğitim, bilim, kültür ve sanat alanında yaptığı çalışmalarıyla tanınan önemli fikir insanlarını ilçeye davet ediyor.
KÜLTÜR VE SANAT Haberi
Canik’te “Konferans Günleri” devam ediyor

Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan söyleşi programlarının Aralık, Ocak ve Şubat ayları takvimi belli oldu.

 

Buna göre; 15 Aralık 2021 Çarşamba günü saat 18.00’de Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan “Pandemi Sonrası Aile İçi İletişim” konulu söyleşi programıyla; 25 Ocak 2022 Salı günü saat 18.00’de Eğitimci-Yazar Hayati İnanç “Hayata Şiirden Bakmak” başlığı altında yapacağı söyleşi programıyla; 18 Şubat 2022 Cuma günü saat 18.00’de Yazar- TV Programcısı Serdar Tuncer “Şiirli Muhabbetler” adıyla yapacağı söyleşi programıyla Canik'te olacak.

 

 

“AİLE VE NESİL KORUNMALI"

Bu tür programların özellikle gençlerin ruhsal gelişimi açısından yol gösterici olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Gençlerimize tarih şuuru kazandırmak, aile bütünlüğünün önemini anlatmak, kaybettiğimiz değerleri yeniden hatırlatmak için bu tür seminer ve konferanslara ihtiyacımız var” dedi. Aile ve nesli koruma noktasında önemli tedbirler almak gerektiğinin altını çizen Başkan Sandıkçı, şunları söyledi: “Bizler şehirler inşa ederken bir yandan da nesilleri ihya etmek zorundayız. Geleceğimiz için aileyi ve nesli her türlü tehditlere karşı korumak durumundayız. Onun için bu tür yol gösterici programlara devam edeceğiz."

Toplumda sevilen çeşitli fikir insanlarının Canik'e davet edilerek bu buluşmaların periyodik olarak devam edeceğini söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, her yaştan vatandaşın bu etkinliklere katılabileceğini bildirdi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik’te, “Konferans, Günleri”, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı