Haber Detayı
09 Eylül 2021 - Perşembe 16:49 Bu haber 419 kez okundu
 
Canik Yks Hazırlık Okulu öğrencileri Ders Başı Yaptı
Canik Belediyesi ve Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle açılan YKS hazırlık okulunda dersler başladı.
EĞİTİM Haberi
Canik Yks Hazırlık Okulu öğrencileri Ders Başı Yaptı

 

Canik Belediyesi ve Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiylelise mezunlarına yönelik açılan üniversite hazırlık okulunda dersler başladı. 2021-2022 eğitim öğretim yılında YKS hazırlık okuluna kayıtlı 97 öğrenci,belediyenin Mevlâna Eğitim-Kültür ve Yaşam Kampüsü’nde yer alan dersliklerde eğitim görmeye başladı.Pandemi tedbirleri kapsamında ortalama 12 kişilik sınıflarda yapılan derslerde AYT ve TYT'ye yönelik sayısal, sözel ve eşit ağırlık alanlarda eğitim veriliyor. Eğitimin tamamen ücretsiz olduğu hazırlık okulunda 30’un üzerinde deneme sınavı yapılacağı ve etüt çalışmalarıyla birlikte danışmanlık hizmetlerinin deverileceğibelirtildi.Derslerin hafta içi saat 9.00 ile 16.00 arasında yapıldığı YKS hazırlık okulu kayıtları30 Eylül tarihine kadar devam ediyor.Farklı ilçelerden öğrencilerin de eğitim gördüğü üniversite hazırlık okuluna kayıt yaptırmak için Canik’te ikamet etme zorunluluğu olmadığı duyuruldu.

 

 

Sandıkçı’dan eğitime tam destek

 

Başkan İbrahim Sandıkçı, Canik Belediyesi’nin ilçede yer alan YKS Hazırlık Okulu, Gençlik Merkezi, Sıbyan Mektepleri-Kreş ve Gündüz Bakım Evleri ile çocukların ve gençlerin sağlıklı bir eğitim almaları için seferber olduğunu söyledi. Yüz yüze eğitimin başlamasından memnuniyet duyduğunu belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, gençlerin nitelikli eğitim almaları adınaMilli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli şekildeçok farklı projeler üzerinde çalıştıklarını ifade etti.“Gençlerimizin eğitimine katkı sağlayan her türlü çalışmanın içerisinde olmaya devam edeceğiz.” diyen Başkan Sandıkçı, Canik’teki okullarda fiziki olarak bir eksiklik olmadığını dile getirerekeğitimin içeriğini günümüz dünyasına uygun şekilde yenileme gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

 

Kadınların ve dezavantajlı grupların da iş istihdamını sağlamak adına yeni eğitim projelerini hayata geçirdiklerini dile getirenBaşkan İbrahim Sandıkçı, Belediye olarak bütün imkanlarla eğitime destek olacaklarını beyan etti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Canik, Yks, Hazırlık, Okulu, öğrencileri, Ders, Başı, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı