Haber Detayı
28 Temmuz 2021 - Çarşamba 18:04 Bu haber 1119 kez okundu
 
CANİKLİ BOKSÖRLERDEN MADALYA SÖZÜ
Türkiye Boks Şampiyonası’nda başarı elde eden milli sporcularımız Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’yı ziyaret etti.
SPOR Haberi
CANİKLİ BOKSÖRLERDEN MADALYA SÖZÜ

Türkiye Boks Şampiyonası’nda dereceye giren Canik Belediyesi Spor Kulübü sporcuları NisanurKökduman, Mübeyyin Parlak, Miraç Baş, Yakup Efe İnan;Başkan İbrahim Sandıkçı’yı makamında ziyaret etti.

Türkiye genelinde yapılan boks müsabakalarında 1 altın, 3 gümüş, 3 bronz madalya kazanan milli sporcularımızı bu başarılarından dolayı tebrik eden Başkan İbrahim Sandıkçı, Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan NisanurKökduman’dan madalya sözü aldı.

Türkiye Boks Şampiyonu NisanurKökduman’ın Avrupa Şampiyonası öncesi düzenlenecek Üst Minikler Milli Takım Kampı’na katılmak üzere Kastamonu’ya gideceğini belirtenantrenör NihatBilir, 10-20 Ağustos tarihleri arasında Bosna Hersek’teki Avrupa Şampiyonası’nda Canik ilçesini, Samsun’u ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflediklerini belirtti.

 

“Hedefim Dünya Şampiyonu olmak”

Türkiye Şampiyonası’nda dört kezaltın madalya kazananNisanurKökduman, spora 10 yaşındayken bir komşusunun teşvikiyle başladığını söyledi. “Derece aldıkça, başarı kazandıkça mutlu oluyor, gurur duyuyorum.” diyen Nisanur, Bosna Hersek’ten sonra Ekim ayında düzenlenecek Dünya MuayThai Şampiyonası’na katılmak üzere Tayland’a gideceğini belirtti.

Bosna Hersek’ten Avrupa Şampiyonu, Tayland’dan daDünya Şampiyonu olarak ülkesine dönmeyi hedeflediğini ifade edenNisanurKökduman, Başkan İbrahim Sandıkçı’ya, Türkiye’yi en güzel şekilde temsil edeceğinin sözünü verdi.

Sporun insan hayatına ciddi tecrübeler kazandırdığını belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Bu yaşta çok sayıda şehir görme imkânınız oldu. Spor sayesinde hayata farklı perspektiften bakabilme becerisi kazanmaktasınız.” dedi.

 

“Hiçbir başarı tesadüf değildir.”

Genç sporculara başarılı olmaları için çok çalışmayı tavsiye eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Arkadaşlarınız dijital ortamda, sosyal medyada zaman öldürürken siz antrenmanlarda ter döküyordunuz. Başarı tesadüf değildir. Temel kural çalışmaktır. Bu, hayatın her alanında böyledir. Sporda da akademik hayatta da iş hayatında da böyledir.” şeklinde konuştu.

“Maç kaybederken bile farklı tecrübeler kazanıyorsunuz. Siz Canik’ten katılıyorsunuz fakat Türkiye’deki tüm sporcular bizim çocuklarımız. Siz bu müsabakalarla aslında birbirinizi geliştiriyorsunuz. Uluslararası müsabakalarda ringe çıktığınızda, başarılı olduğunuzda bayrağımızı dalgalandırıp İstiklal Marşı’mızı okutuyorsunuz. O yüzden kaybeden yok.” dedi.

 

“Çok çalışın; her zaman yanınızdayız.”

Sporcuların sosyal ve ekonomik imkânlarının gelecekte daha iyi olacağını belirten Başkan Sandıkçı, gençlere mutlaka bir üniversite okumalarını tavsiye etti.“Çok çalışın. Bizi temsil edin, ülkemizi temsil edin. Bizi de gururlandırın. Sizden tek istediğimiz bu. Biz de her zaman yanınızdayız.”şeklinde konuşan Başkan Sandıkçı,“Hepiniz bir modelsiniz. Yaşıtlarınız olan gençler sizi örnek alıyor. Böylelikle diğer gençleri de spora teşvik etmiş oluyorsunuz.” ifadesini kullandı.

“Başarının ekip işi olduğunu dile getiren Başkan İbrahim Sandıkçı,Canik’te bireysel sporların da yapılacağı 500 kişi kapasiteli bir kapalı spor salonunun 2022 yılı sonuna kadar tamamlanacağını belirtti.

Samsun’un spor müsabakalarında Türkiye’nin 81 ili içerisinde en çok madalya alan ilinden biri olduğunu belirten Başkan İbrahim Sandıkçı; Canik’in Samsun’daki 17 ilçe arasında en fazla madalya kazanan ilçe olduğunu vurguladı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: CANİKLİ, BOKSÖRLERDEN, MADALYA, SÖZÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı