Haber Detayı
27 Mart 2022 - Pazar 19:54 Bu haber 428 kez okundu
 
Canikli Kız Basketbolcular Milli Takımda
Karadeniz’den Milli Takım'a oyuncu veren tek takımolan Samsun Canik BelediyesporU14 Kız Basketbol Takımı iki sporcusunu daha Milli Takım'a kazandırdı
SPOR Haberi
Canikli Kız Basketbolcular  Milli Takımda

 

Karadeniz Bölgesi’nden Milli Takım’a oyuncu veren tek takım olan Samsun Canik Belediyespor U14 Kız Basketbol Takımı iki sporcusunu daha Milli Takım'a kazandırdı. Samsun Canik Belediyesporforması giyen Ceren Çatalsakal ve Ela Cimiç  Mersin’de düzenlenen yarı final Anadolu Şampiyonası turnuvalarında hem takım olarak Türkiye Şampiyonası finallerine yükselmeyi hem de dikkatleri üzerlerine çekerek Milli Takım’a seçilmeyi başardı.Canik’in Başarılı basketbolcuları Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından FIBA Altyapı Gelişim Projesi kapsamında 26-30 Mart 2022 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen Milli Takım kampına katılarakKaradeniz’in gururu oldular.

 

Başkan Sandıkçı'dan kutlama

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Milli Takım’aseçilen Ceren Çatalsakal'ı ve Ela Cimiç'i başarılarından dolayı kutladığını belirtti. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Basketbol takımımız katıldığı müsabakalarda çok başarılı sonuçlar elde etmiş Türkiye finallerine yükselerek ilçemizi ve Karadeniz Bölgesi'ni en güzel şekilde temsil etmişlerdir. İki kızımız da Milli Takım forması giymeyi hak kazanarak bizi ziyadesiyle gururlandırmışlardır. Artık onlar da diğer sporcularımız için bir başarı timsali olacaktır. Milli Takım’da mücadele edecek gençlerimizi vetüm sporcularımızı yürekten kutluyor, her birine başarılar diliyor ve onları en güzel şekilde yetiştiren hocalarımıza emeklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Canikli, Kız, Basketbolcular, , Milli, Takımda,
Yorumlar
Haber Yazılımı