Haber Detayı
18 Haziran 2021 - Cuma 15:23 Bu haber 2157 kez okundu
 
Çarşamba, Terme ve Ayvacık'ta 5 hırsız çaldıkları ile yakalandı
Samsun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, hafta içinde Çarşamba, Terme ve Ayvacık İlçelerinde ortak operasyon düzenledi.
ASAYİŞ Haberi
Çarşamba, Terme ve Ayvacık'ta 5 hırsız çaldıkları ile yakalandı


Operasyonlarda, 5 kişi çaldıkları malzemelerle yakalandı.

 

Samsun Valiliği, opeasyonlarla ilgili olarank yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

 

"Samsun Valiliği İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), Olay Yeri İnceleme Timi ile Çarşamba, Terme ve Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan ortak çalışma neticesinde:

 

1. Çarşamba İlçesi Yamanlı Mahallesinde 15.06.2021 tarihinde meydana gelen hırsızlık olayında traktör arkasına takılan ve tarladan çalınan tırmık ile ilgili olarak şüpheli 1 şahsın ev ve eklentilerinde yapılan arama neticesinde, çalıntı olan 1 adet tırmık ele geçirilmiş olup, olayla ilgili şüpheli 3 şahıs gözaltına alınmıştır.

 

2. Terme İlçesi Akçay Mahallesinde 17.06.2021 günü bir firmaya ait 43 kg Bakır Enerji Kablosu hırsızlığı olayı ile ilgili olarak yapılan araştırma neticesinde; şüpheli 1 şahıs suç konusu malzemeler ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır.

 

3. Ayvacık İlçesi Gürçam Mahallesinde 17.06.2021 günü 1 şahsın evinde bulunan kendisine ait 4 adet altın bilezik ve 1.000 TL nakit parasının çalınması olayı ile ilgili olarak yapılan araştırma neticesinde; şüpheli 1 şahıs suç konusu malzemeler ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmış olup, 4 adet altın bilezik ve 1.000 TL para sahibine teslim edilmiştir.

 

Toplam 3 hırsızlık olayında 5 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba,, Terme, ve, Ayvacık'ta, 5, hırsız, çaldıkları, ile, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı