Haber Detayı
10 Ağustos 2022 - Çarşamba 17:35 Bu haber 290 kez okundu
 
ÇARŞAMBALI ŞEHİT ANISINA SAVAŞ UÇAĞI PARKA TAŞINIYOR
Samsun’un Çarşamba ilçesinde Çarşambalı Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer anısına Bilim Parkı’na yerleştirilecek F4 tipi savaş uçağının montaj çalışmaları tamamlandı. Çalışmaları tamamlanan F4 tipi savaş uçağı, 11 Ağustos Perşembe günü saat 09.30’da şehidin ailesi ve vatandaşların katıldığı bir program ile tekerlekleri üzerinde yürütülerek Açık Hava Bilim Parkı’na taşınacak.
YEREL YÖNETİM Haberi
 ÇARŞAMBALI ŞEHİT ANISINA SAVAŞ UÇAĞI PARKA TAŞINIYOR

 

 

Çarşamba Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Bilim Parkı’na, 2012 yılında Konya’da şehadete eren Çarşambalı Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer anısına F4 tipi savaş uçağı yerleştiriliyor. 2 Ağustos Salı akşamı, 3 tır ile ilçeye getirilen uçağın montaj çalışmaları tamamlandı.

11 Ağustos Perşembe günü saat 09.30’da şehidin ailesi ve vatandaşların da katıldığı bir program ile Çarşambalı Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer adına ilçeye getirilen uçak, Abdullah Paşa Meydanı’ndan tekerlekleri üzerinde yürütülerek Gülhane Parkı yanında yapılan Açık Hava Bilim Parkı’na taşınacak.

“Şehidimizin ailesinin vasiyetini yerine getiriyoruz”

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan tüm vatandaşları uçağın taşınma anına tanıklık etmeye davet ederek, “Çarşambalı şehidimiz Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer anısına ilçemizde bulunan savaş uçağımızın montaj çalışmaları tamamlandı. 11 Ağustos Perşembe sabahı, şehidimizin babası İdris Özer Amcamız ve tüm gençlerimizle, hemşehrilerimizle birlikte uçağımızın taşınma anına şahitlik edeceğiz. Uçak, tekerlekleri üzerinde yürütülerek Abdullah Paşa Meydanı’mızdan Açık Hava Bilim Parkı’mıza taşınacak. Hem şehidimizin ailesinin vasiyetini yerine getirmiş oluyoruz hem de tüm vatandaşlarımızın Bilim Parkı’mıza her gelişlerinde Türk Yıldızları’mızın kahraman pilotu Ümit Özeri bir kez daha anmalarına vesile oluyoruz. Çarşamba’ya kazandırdığımız Bilim Merkezi’miz ve Parkı’mız sayesinde inşallah Çarşamba’mızın gençleri çok güzel bir şekilde yararlanarak kendilerini geliştirecekler. Uçağımızı her gördüklerinde Şehit Pilot Ümit Özer Yüzbaşımız gibi Hava Kuvvetleri alanında, uzay alanında, bilimin herhangi bir dalında ülkemize yararlı olmak için çalışacaklar. Bilim Merkezi ve Parkı’mızın bu doğrultuda çok güzel bir başlangıç olacağı düşüncesindeyim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm gençlerimizi bir kez daha uçağımızın taşınma anına şahitlik etmeye davet ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , ÇARŞAMBALI, ŞEHİT, ANISINA, SAVAŞ, UÇAĞI, PARKA, TAŞINIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı