Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 15:34 Bu haber 1897 kez okundu
 
CHP'li Hancıoğlu'ndan Çarşamba Şeker Fabrikası Çağrısı
CHP'li Neslihan Hancıoğlu, TürkŞeker Genel Müdürüne çağrı yaparak "Çarşamba Şeker Fabrikası'ndaki revizyon süreci bir an önce bitirilerek Eylül ayındaki üretim sezonuna yetiştirilmelidir" dedi.
EKONOMİ Haberi
CHP'li Hancıoğlu'ndan Çarşamba Şeker Fabrikası Çağrısı

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ. Genel Müdürlüğü'nün 2017 ve 2018 yılı hesapları TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu'nda görüşüldü.

 

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, yeniden üretime başlayacağı bir yıl önce açıklanan ancak çeşitli nedenlerle revizyon süreci uzayan Çarşamba Şeker Fabrikası'nı komisyon gündemine taşıdı.

 

 Hancıoğlu, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ. Genel Müdür'ü ve bürokratların da hazır bulunduğu komisyon toplantısında şunları söyledi:

 

"Seçim bölgem Samsun’un Çarşamba ilçesinde bulunan şeker fabrikası için yeniden faaliyete geçirilme kararı alınmıştı. Salgın sürecinden kaynaklı olarak bazı aksama ve gecikmeler yaşansa da fabrikada revizyon sürecinin devam ettiğini biliyoruz. Yalnız, ilimi z adına Sayın Genel Müdürden bir kararlılık beyanı da isteriz. En geç bu yılın eylül ayına kadar bu fabrikanın üretime başlayacağını duyurmanızı istiyoruz.

 

Eğer fabrika bu zaman diliminde faaliyete geçirilebilirse ovadaki pancar üreticimiz de üretimden kopmamış olacak çünkü fabrikanın üretim yapmadığı her sezon ovada ve bölgemizde pancar tarımı azalıyor. Üretecimizi pancar üretiminden kaçırmamak için bu sezon öncesinde muhakkak fabrikanın üretime başlaması gerektiğinin altını tekrar çiziyor ve Sayın Genel Müdürümüzden bu konuda Samsun’daki üreticilerimize ve fabrikadaki emekçilerimize müjdeli haberi vermesini istiyorum."

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'li, Hancıoğlu'ndan, Çarşamba, Şeker, Fabrikası, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı