Haber Detayı
17 Nisan 2022 - Pazar 17:38 Bu haber 591 kez okundu
 
CHP’li Hancıoğlu’ndan iktidara ‘emekliye bayram ikramiyesi’ çağrısı
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu emeklilerin bir nebze de olsa nefes alabilmesi için şu an bin 100 TL olan bayram ikramiyelerinin asgari ücretle eşitlenmesi gerektiğini söyledi.
SİYASET Haberi
CHP’li Hancıoğlu’ndan iktidara ‘emekliye bayram ikramiyesi’ çağrısı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, DİSK’e bağlı Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) Atakum Temsilciliği’nin 1. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, emeklilerin bayram ikramiyelerinin asgari ücret seviyesine yükseltilmesi konusunda iktidara çağrı yaptı.

 

 

13 milyondan fazla emeklinin, büyük ekonomik zorluklar içinde hayata tutunma mücadelesi verdiğinin altını çizen CHP’li Hancıoğlu “bugün, emeklilerimiz hak gaspı ve sömürünün en büyüğünü yaşıyorlar” diyerek, şöyle devam etti:

 

“İşte en güncel olanı; şu, bin 100 liralık bayram ikramiyesi… Bu bile, haksızlığın en somut örneğidir. Biz derhal ‘emeklimizin bayram ikramiyeleri asgari ücret düzeyine yükseltilsin, banka ve sigorta emeklileri de bayram ikramiyesi alabilsin’ diyoruz. Teklifimizi Meclis’e sunduk. Genel Kurul’a indirilmesi ve kanunlaşabilmesi için iktidar çoğunluğunun desteği gerekiyor. Grup Başkanvekillerimiz çağrıyı yaptı, onlardan gelecek cevabı bekliyoruz. İktidarın bu konuda sergileyeceği tutum, emeklilerimizin sorunlarının çözümü konusunda ne kadar samimi oldukların da bir göstergesi olacak. Eğer bu düzenleme yapılamazsa, o halde hepimizin ortak bir görevi olacak. Sandık önümüze geldiğinde Meclis’teki emekçi ve emekli düşmanı aritmetiği değiştireceğiz, değiştirmek zorundayız.”

 

HAK MÜCADELESİ OMUZ OMUZA YÜRÜTÜLÜR

Konuşmasında, emeklilerin hak ve hukukunu koruma mücadelesi bakımından Emekli-Sen’in önemine de vurgu yapan CHP’li Hancıoğlu “örgütlü bir toplum, hakkını-hukukunu çiğnetmeyen toplumdur. Nasıl ki emekçilerimiz sendikal örgütlenme içinde yer alarak hak mücadelesi yürütebiliyorlarsa emeklilerimiz de örgütlü olmak, hak mücadelesini omuz omuza yürütmek zorundadır. Emekli-Sen, işte tam da bu yüzden çok değerli bir çatıdır” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP’li, Hancıoğlu’ndan, iktidara, ‘emekliye, bayram, ikramiyesi’, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı