Haber Detayı
30 Nisan 2022 - Cumartesi 15:40 Bu haber 630 kez okundu
 
CHP Samsun Milletvekili Zeybek'ten 1 Mayıs Kutlaması
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; 1Mayıs Emek- Dayanışma ve İşçi Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
SİYASET Haberi
CHP Samsun Milletvekili Zeybek'ten 1 Mayıs Kutlaması

  CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“ 1Mayıs Emek- Dayanışma ve İşçi Bayramını ağır ekonomik krizin ve baskıların gölgesinde kutlayacağız. Umudun, emeğin, dayanışmanın günü olan 1 Mayıs İşçi Bayramı, özgürlük ve demokrasi talepleri ile kutlanacaktır. İktidarın yarattığı kriz koşulları, baskılara rağmen; çalışanların üretme çabaları devam ederken bu süreçlerde görev alan emekçilerin bayramları kutlanacak ve gelecek kuşakların daha sağlıklı hak ile özgürlüklere sahip olmaları için mücadele devam edecektir.

 

 

      Saray rejiminin yaratmış olduğu Adalet anlayışı, çevre ve gelecek duyarlılığının sembolü “Gezi davasını” yargılamış ve duyarlılık gösterenlere cezalar yağdırarak, geniş toplum kesimlerine gözdağı vermeyi amaçlamıştır. Saray kararlarına insanlarımızın güveni yoktur ve ilk seçimlerde gereken cevabı verecektir. “Gezi Davası” kararları iktidarın geniş halk kitlelerini, kriz ve yoksulluk karşısında sessiz kalmaları yönünde baskı yaratılmaktadır. Milletimizin bunca, yoksulluk ve yolsuzluğa karşı sessiz kalması beklenemez! Bütün olumsuzlukların ortadan kaldırılması için 20 yıldır ülkemizi yönetenlerin değişmesi kaçınılmazdır. Yoksulluğu yok etmek yerine, yoksul vatandaşlardan oy devşirmeyi ve yoksulluğu yönetmeye çalışanların ülkemizin geleceğini daha kötü hale getirmekteler.

 

 

Tek adam rejiminin çözüm olmadığı, her geçen gün tek adam yönetimi sorunları çoğaltarak ağırlaştırdığına şahit oluyoruz! İnsanları yoksullaştıran, emeğe, alın terine saygısı olmayan, belli çevrelere çıkar sağlayanlardan ve işsizliği kader haline getirenler; ülkemize ve insanlarına daha fazla kötülük yapmadan ilk seçimde mutlaka gitmelidirler.

 

İŞ VE ÖZGÜRLÜK

            

 

 İşçiler, emekçiler kısaca tüm emek bileşenleri; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramında, insanca yaşam sürdürebilmek için meydanlarda haklı taleplerini haykırıyor ve ekonomik, demokratik taleplerini dile getiriyorlar. Üretenler, ülkemizin demokratik kurallar ve evrensel hukuk normları ile yönetilmesini istiyorlar.

 

Vahşi kapitalizm ve onun temsilcisi olan iktidar; doğayı, işçiyi, emeği, ahlakı ve tüm yüce değerleri sömürürken, ülkemizi gelecek nesiller için yaşanamaz hale getiriyorlar. Emekle birlikte, çevremize de gerekli duyarlılığı göstermeliyiz. Gelecek nesillere temiz bir çevre ve yaşanacak bir ülke bırakmak zorundayız.

          Bu duygu ve düşüncelerle, tüm emek bileşenlerinin 1 Mayıs Emek- Dayanışma ve İşçi Bayramını kutluyor, 1 Mayıs 1977’de Taksim alanında katledilen 34 emekçimizle birlikte, demokrasi ve emek mücadelesinde hayatlarını kaybeden tüm insanlarımızı saygıyla anıyorum. İş, Ekmek, Özgürlüklerden asla vazgeçilmez.” 1 Mayıs Emek- Dayanışma ve işçi Bayramı Kutlu olsun”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, Milletvekili, Zeybek'ten, 1, Mayıs, Kutlaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı