Haber Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 17:44 Bu haber 1099 kez okundu
 
CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Bayburtlu’dan AK Parti’ye sözlerinizi tutun çağrısı:
CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, AK Parti’nin e Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim döneminde Vezirköprülülere verdikleri sözlerin tutulmadığını söyledi.
SİYASET Haberi
CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Bayburtlu’dan AK Parti’ye  sözlerinizi tutun çağrısı:

Yazılı bir basın açıklaması yapan Onur Bayburtlu,  AK parti Milletvekillerini göreve çağırdı.

 

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“ Vezirköprü halkının sağ duygusunun bedeli bu olmamalıdır. Vezirköprü üretim istiyor sanayii istiyor ticaret istiyor. 19 senedir iktidara bel bağlamış Vezirköprü halkı ne verilen sözü unuttu ne de yapılanları unuttu.

 

Vezirköprü’yü düşünen eski siyasetçi büyüklerimizin her fırsatı değerlendirerek ilçemizin etrafının barajlarla çevirmesi halkımızı memnun ederken, barajları değerlendiremememiz tarımı bitirme noktasına gelmiştir.


Akören, Adatepe, Oymaağaç, Türkmen, Yağanözü, Ağcayazı ve İncesu hattındaki tesisatın arızalarıyla uzun süre uğraşılırken diğer mahallelere hizmet edilmemiştir.

 

Samsunun Üçüncü büyük yüzölçümüne sahip olan Vezirköprü rençberi terk edilmiş düşünülmemiştir.  Defalarca mahalle sakinlerine söz verilmesine rağmen  Doğanca Göleti’nin yapılmaması 19 yıllık 77oy almış iktidar partisinin ayıbıdır.


Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin seçim vaadi olarak Vezirköprü’müze vermiş olduğu Kenevir üretim ve sanayii vaadini unutmadık. Ancak, kenevirin de can damarı su. Su olmadan buradaki üreticiyi nasıl canlandırabiliriz?

 


Bu söz verileli Sayın Belediye Başkanımız başta olmak üzere ilçeye sahip çıkması gerekenler, mitingde Cumhurbaşkanımız tarafından verilen sözün üzerinden 2,5 sene geçmesine rağmen, kenevir üretiminde ve sanayisinde bir arpa yolu alınamamıştır.

 

Kenevir, üretimi yapan çiftçimizin elinde kalmış, çiftçimiz zarara uğratılmıştır. Tarımın her aşamasında mutlak ihtiyaç olan suyu karşılayamadan çiftçimizin üretim yapması kaliteli ürün yetiştirmesi beklenemez. Akp’li milletvekillerini göreve çağırıyorum."

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Vezirköprü, İlçe, Başkanı, Bayburtlu’dan, AK, Parti’ye, , sözlerinizi, tutun, çağrısı:,
Yorumlar
Haber Yazılımı