Haber Detayı
26 Nisan 2022 - Salı 17:26 Bu haber 512 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Maske zorunluluğunu kaldırdı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.
SAĞLIK Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Maske zorunluluğunu kaldırdı


Erdoğan, "Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık üç yıldır kapalı ortamlarda kullanılan maske zorunluluğu kaldırılmıştır" dedi.
 
Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkan satırbaşları:


''Salgının ortaya çıkışından bugüne kadar ülkemize ve milletimize verdiğiniz hizmetler sebebiyle her birinize şükranlarımı sunuyorum. 

 

Hastaneden sağlık personeline, maskeden ilaca, aşıya kadar her başlıkta ciddi sıkıntılar yaşandı. Koskoca devletlerin havalimanlarında, sınır kapılarında maske kapma kavgasına giriştiklerine şahit olduk. Maruz kaldığı büyük yükün altında ezilmeyen sağlık altyapımız ve fedakarlıklarına şahit olduğumuz sağlık çalışanlarımızla, dünyada örnek bir varoluş mücadelesini ortaya koyan heyeti ben ayrıca kutluyorum.

Salgının artık kitlesel tehdit olarak çıkmasıyla beraber Avrupa ülkeleri kısıtlamaları kaldırmıştır. Ülkemizin de bu aşamaya geldiğine inanıyorum. Bilim Kurulu bundan sonra olağanüstü bir durum olmadıkça düzenli toplantı yapma gereği yapmadığına karar vermiştir. 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık üç yıldır kapalı ortamlarda kullanılan maske zorunluluğu kaldırılmıştır. Sadece toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarında maske uygulamasına vakalar 1000'in altına düşene kadar bir müddet daha devam edilecektir. Bilim Kurulu'nun tavsiyesi 65 yaş üstü ve riskli hastalığı olanların maske kullanmaya devam etmesidir." 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, Maske, zorunluluğunu, kaldırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı