Haber Detayı
24 Şubat 2022 - Perşembe 17:51 Bu haber 539 kez okundu
 
DİSK Emekli Sen 3. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
DİSK Emekliler Sendikası (DİSK EMEKLİ SEN) 3. kuruluş yıldönümünü kutladı.
SİVİL TOPLUM Haberi
DİSK Emekli Sen 3. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı


Kutlama programı öncesinde  bir basın açıklaması yapan DİSK Emekli Sen üyeleri açıklamanın ardından sendika binasında kutlama programı düzenledi.

 

DİSK Emekli Sen Samsun Şube Başkanı Tacettin Aydın basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"25 Şubat 2022 tarihi sendikamızın resmi kuruluşunun 3. yıldönümü.  1995 yılından bu yana, çeyrek aşırı aşkın süredir mücadelemizi sürdürüyor, büyütüyoruz. Ne var ki bütün bu yıllar boyunca emeklilerin sorunlarını haykırır, emeklilerin daha iyi yaşam koşulları için mücadele ederken diğer yandan emeklilerin sendikal hakları olduğuna ve sendikal özgürlüklerinin tanınması gerektiğine dair de mücadele halindeydik. 

 

Ülkemizin de taraf olduğu uluslararası anlaşmalarla güvence altına alınmış, temel bir insan hakkı olan örgütlenme ve sendika kurma hakkımız defalarca kez engellendi; sayısız kez sendikamız kapatıldı. Ancak emekliler yılmadı; yılmadık! Bunca hukuksuzluğa ve adaletsizliğe rağmen ve tam da bu nedenle her seferinde daha güçlü, daha kararlı, daha örgütlü bir mücadeleyi örgütledik ve sendikamız 25 Şubat 2019’da yeniden hayat buldu!

 

1995’ten bu yana sürdürdüğümüz sendikalaşma mücadelemizi 2019’dan bu yana büyüterek sürdürmeye işte bu kararlılıkla devam ediyoruz. Geldiğimiz noktada emekliler iktidarın çizmiş olduğu kalıplara sığmamaktadır! İşçilerle, emekçilerle, gençlerle omuz omuza mücadele etmekten onur ve gurur duyan DİSK Emekli-Sen Avrupa Emekli ve Yaşlılar Federasyonu/FERPA’nın üyesi olarak dünya emeklileriyle de dayanışma içinde olan; uluslararası düzeyde tanınan bir sendikadır.

 

İktidarın, ülkemizin ekonomik ve toplumsal krizlerini yönetmedeki başarısızlığının yanında her türlü hak gaspı karşısında susan; kabul eden bir toplum yaratma çabasında da başarısız olduğunu bugün bir kez daha görüyoruz. 

 

Bugün ekonomik krizi, her geçen gün düşen alım gücünü yok sayanlar ve her geçen gün yoksullaşan halkımızın aklıyla alay edercesine kendi iktidarlarından önce mum ışığında oturan bir toplum olduğumuzu söyleyenler karşısında DİSK Emekli-Sen’in tavrı açıktır: Bizlere dünü mumla aratan bu iktidar gidecektir! "

 

DİSK Emekli Sen üyeleri daha sonra sendika binasına geçerek 3. Yıl kutlaması gerçekleştiridi. Burada konuşan DİSK Emekli Sen MYK Üyesi Erdoğan Tekeoğlu tüm emeklilere kapılarının açık olduğunu belirterek emeklileri DİSK Emeklki Sen çatısı aklktında birleşmeye çağırdı. Tekeoğlu, DİSK Emekli Sen'in hak mücadeleri yapan tüm oluşumlara destek vereceğini de sözlerine ekledi.

Daha sonra Samsun'un sevilen sanatçılarından Ercan Aydın'ın söylediği parçalara katılımcılar eşlik etti.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: DİSK, Emekli, Sen, 3., Kuruluş, Yıldönümünü, Kutladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı