Haber Detayı
23 Mart 2022 - Çarşamba 12:15 Bu haber 723 kez okundu
 
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temurci Samsun'da
Gelecek Partisi Samsun'da Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci ve teşkilat üyeleri ve basın mensuplarının katıldığı kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.
SİYASET Haberi
Gelecek Partisi Genel Başkan  Yardımcısı Temurci Samsun'da

Selim Temurci, Samsun'da esnaf ziyaretlerinde bulundu. Samsun'da bir otelde düzenlenen kahvaltılı toplantıda  teşkşilat mensuplarına hitabetti, basın mensuplarının surularını cevaplandırdı.


MUSTAFA YEŞİLYURT: SAMSUN KİMLİKSİZ BİR ŞEHİRE DÖNÜŞMEK ÜZERE

Toplantının açılış konuşmasını Gelecek Partisi Samsun İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt yaptı. Yeşilyurt "Samsun'da Gelecek Partisi'ni Mart ayında ilk görev aldığımızda Çetin bir yola girdiğimize farkında olduğumuz arkadaşlarımızla birlikteyiz. Hem sosyal hem siyasal iklimi baskı altında oldu süreçte cesur kararlı arkadaşlarımızla sabırlı bir yola girdik. Samsun'da yola çıktığımızda bir korku iklimi vardı baskı iklimi vardı ama tüm bunları hep beraber aşarak güçlü bir teşkilat oluşturduk. 7 ilçemize başkan atayarak il kongremizi yaptık.

Samsun'da 1850 yıllarında Yani 150 yıl öncesinde 13 konsolosluğun bulunduğu ticaretin ve tüm alanlarda çok daha etkili bir şehir iken bugün bu şehrimizin geldiği nokta çok acı vericidir. Samsun neredeyse kimliksiz bir şehire dönüşmek üzeredir. Samsun birçok alanda farklı potansiyellere sahip gerek lojistik gerek tarımsal gerek sanayi alanında gerekse yaşam kenti olması açısından birçok kimliğe sahip olabilecek potansiyeli olmasına rağmen bugün Samsun'a kimliksizleştirme ye doğru götürüyorlar. Hiçbir anlamda Samsun şu alanda başarılıdır, şu alanda çok iyidir ve Türkiye'de bir sırada diyemiyoruz.

Dolayısıyla bunun sebebi şehrimizin sorunlarını bilmeyen, şehrin sorunlarını tahlil etme niteliğine, bilgisine, donanımına sahip olmayan halktan kopuk,  iletişim kurmaktan aciz yöneticilerin beceriksizlikleridir. Bizler Gelecek Partisi olarak tüm sorunlara çözüm bulacak o efora o enerjiye sahibiz. Samsun'da hedeflerimiz var." dedi.

Daha sonra Gelecek Partisi Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci söz aldı.

Temurci konuşmasında şu ifadelere Yer verdi:

" Gelecek Partisi'nin tüm genel başkan yardımcıları her hafta bir ilimizde oluyoruz. Sokağa inip vatandaşı dinliyoruz.Samsun il başkanımız ve ekibi ile beraber esnafımızı ziyaret ettik. Bugün de bu ziyaretler devam edecek.  İnsanlarımız Ben iktidar partisinde kurucu oldum ama elim kırılsaydı.Şu anda şu kadar dönüm arazim var ama ekemiyorum diyor. Kime gidersek gidelim fırınından bakkala, seyyar satıcısından, dolmuşçusuna işim gücüm var bunlardan korkuyorum diyen insanlar artık yandım Allah diye caddelerde sokaklarda boyunlarımıza sarılarak size haksızlık ettik ama bu yolda yürüyün sizi destekliyoruz diyor..


Bugün bu ülkede tarım ile uğraşan insanlar gübrede, yemde ilaç da mazotta yüzde 400'e varan bir maliyet artışı olmuşsa bu ülkeyi yönetenler çıkıp niye fiyatlar arttı diye anlatsın. Devletin bir kuruş dolarını hazinede, Merkez Bankası'nda bırakmayacak şekilde sattılar. Faiz sebep, enflasyon sonuçtur diye bir safsata uydurdular ve bu safsatayı geçerli kılmak, dövizi, faizi düşük tutmak için bu parayı sattılar. Şu anda geldiğimiz noktada Merkez Bankası'nın kasası - 47 milyar dolar; bunu bütün siyasilerden dinliyorsunuz.


Ne demek " eksi 47 milyar dolar?". eksi 47 milyar dolar demek ,Merkez Bankası'nın kasasında artan döviz kurunu belgelemek için  para olacak ki; piyasaya dolar verebilsin. Ama onun kasası daha 0 değil sıfıra getirebilmek için 47 milyar dolar daha kasaya para koymak lazım.

 

HASTANELERDE HASTALARI UYUTACAK NARKOZ YOK!

Hastanelere gidiyoruz, doktorlarımız hastalarımızı uyutacak narkoz bulamıyoruz diyorlar. Samsun'da niçin bizim çiftçimiz bu halde, neden çiftçi destek alamıyor arkadaşlar. 2022 bütçesinde çiftçiye yaklaşık 25 milyar TL tarımsal destek. Gelecek Partisi olarak,25 milyar TL'yi mecliste 29 milyar TL'ye yükselttik. Tarım ile ilgilenen çiftçiye 1 yıl boyunca devletin tarımsal destek kredisi 29 milyar TL'dir. Peki 29 milyar TL ve bu  hemen  ödenmiyor.


Bunlar da akıl fikir kalmadı Çarşamba ovasının ortasına santral yapılır mı? Çarşamba ovası zehirlenebilir mi bunların bütün akılları fikirleri o küçük azınlık nasıl bu ülkede zengin edilebilir? Zengini daha zengin yapan bu sistem eğer bir ülkede 3 ay içinde sadece bir kesime 15 milyar TL aktarılıp ve çiftçilere bütün yıl boyunca 29 milyar TL aktarılıyorsa burada bir terslik var demektir.


KAMU ÖZEL İŞBİRLİĞİ PROJELERİNE 2022 BÜTÇESİNDE  42 MİLYAR TL HAZİNE GARANTİSİ AYRILDI

Çanakkale köprümüz açıldı arkadaşlar inanılmaz mutluyuz gururluyuz yapanlara teşekkür ediyoruz. Kamu özel işbirliği projeleri neredeyse tamamı hazine garantili. Bakın çiftçileri bütçede 29 milyar TL öngören Cumhurbaşkanı kamu özel işbirliği projeleri için 2022 bütçesine tam 42 buçuk milyar TL hazine garantisi koymuştur.

 

 

Şu an hesaplıyoruz yıl sonu olarak  devletimizin bütçesinden 80 milyar TL'ye yakın para aktarılıyor. Peki bu para nereden geliyor?. Bu değirmenin suyu şurada mazot kuyruğunda benzin kuyruğunda olan vergisini ödeyen ekmek alırken vergi ödeyen insanların ceplerinden geliyor. Dolayısı ile böyle bir tablodan çok rahatsızız onun için insanlarımızı dinliyoruz.

 


TÜRKİYE'DE AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI ALTINDA YAŞAYAN 32.5 MİLYON KİŞİ VAR

Cumhurbaşkanı malumunuz, Çanakkale Köprüsü'nün ücretini açıklarken 200 TL' cik dedi. 200 TL çok önemli bir para asgari ücret ile geçilen için. Geçtiğimiz hafta asagri ücret açlık sınırının altına düştü. Açlık sınırı ve yoksulluk sınırı altında yaşayan insan sayısı Türkiye'de 32 buçuk milyon kişi.


24 milyon insanın icra dosyası var bu ülkede. Sayın cumhurbaşkanı 200 TL cikten bahsediyor. Dünya ülkeleri üzerinde kendi vatandaşına IBAN gönderen tek ülkeye biziz. Ben her şehrin bir küçük Recep Tayyip Erdoğan'ın var diyorum. Her şehrin bir azınlığı var ve o azınlık o toplumu o milleti korkutarak hayatlarını devam ettiriyor. Büyük zenginlikler oluşuyor her şehirlerde ama o zenginlikler belli insanların ellerinde birikiyor.

 

BÖYLE BİR TÜRKİYE'Yİ BU MİLLET HAKETMİYOR


Bugün tarımda çiftçinin maliyetlerinin 50 sini hazine karşılamak zorundadır. Bu ülkede yapılan kamu özel işbirliği projelerinde devlet Türk lirası ile değil, dolar ile 3 - 5 müteahhite garanti olabiliyor,  farkını ödeyebiliyor.
Böyle bir Türkiye'yi bu millet hak etmiyor.  

Samsun'un göç meselesi tarım meselesine kentleşme meselesine Samsun'da kardeşlerimize musallat olan bağımlılık meselesine Samsun'un hala sulama projelerinde geride kalışını Samsun'da ölüm yollarının hala tamamlanmadığını birçok şeyi konuşa bilirdik ama bilhassa Samsun'da yaşıyorsa Türkiye an yaşıyor aynen 1919'da olduğu gibi onun için gelecek partisi olarak kuvayi milliye ruhu ile yeniden 84 milyon olarak ayağa kalkıp kardeşliğimizi tehdit edip utuplaşma inat kucaklaşma demek zorundayız birlikte yeni bir Türkiye inşa etmek zorundayız."

 

Gelecek Partisi Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

 

6'LI MASA BOZULMAMALI

Yeni çıkan seçim yasası ve Gelecek Partisi'nin seçime nasıl katılacağı, ittifakın geleceği ile ilgili sorulara yanıt veren Temurci, "Türkiye'de yapılan anketlerde 25 karasız seçmen görünüyor. Bu kararsız seçmenler AKP ve MHP seçmenleri. Bu oyla gelecek Partisi'nde kayabilir. Anketlerin gerçeği yansıttığı ya da Gelecek Partisi'nin batajı aşamayacağı iddiaları ile ilgili dayanak yok. İsteğimiz kendi logomuz altında seçime girmek. Ama 6'lı masa bozulmamalı.

 

TAYYİP BEY NE YAPARSA YAPSIN GENEL SEÇİMDE İSTANBUL'DA YAŞADIKLARINI YAŞAYACAK

Mutabakat metni Türkiye demokrasisi için çok önemli. 27 Mart'ta 6 parti tekrar bir araya gelecek. Tayyip Bey ne yaparsa yapsın onunla mücadele edeceğiz. İstanbul seçimleri Tayyip Bey'e ders olmamış. Orada ne yaşadıysa genel seçimde de onu yaşayacak." şeklinde konuştu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun helalleşme mesajını çok önemsiyoruz. Biz 6 parti ile birlikte oluşturduğumuz Demokrasi masası'nın devam etmesinden yanayız. " şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Gelecek, Partisi, Genel, Başkan, , Yardımcısı, Temurci, Samsun'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı