Haber Detayı
30 Ocak 2022 - Pazar 19:05 Bu haber 613 kez okundu
 
Gençler için Geleneksel Kış Kampları Başlıyor
Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü On farklı ilde on farklı temayla düzenlenen geleneksel kış kampları başlıyor. 81 İlden 1500 Genç 10 Kampta Buluşacak.
SPOR Haberi
Gençler için Geleneksel Kış Kampları Başlıyor

Kamplar 31 Ocak – 4 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek . Samsun Kampının teması İletişim ve Sinema Kampı olarak belirlendi.

 

Bu yıl 31 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek kamplarda farklı şehirlerde öğrenim gören öğrenciler; ülkemizin önemli ilim, kültür, sanat ve spor adamlarıyla bir araya gelecek. Kamp süresince gençler, bulundukları şehrin tarihi ve kültürel mekânlarını görme fırsatı da bulacak.

 

On farklı il, on farklı tema

Akademik seminerler, şehir gezileri, şehit yakınları ve gazi ziyaretleri, turnuvalar, konserler, bilgi yarışması, sinema/belgesel/tiyatro gösterimi ve birbirinden farklı sportif etkinliklerin gerçekleştirileceği kamplara 81 ilden 1500 öğrenci katılacak.

 

On farklı temayla gerçekleştirilecek geleneksel kış kampları kapsamında Edebiyat Kampı Diyarbakır’da, Gönül Coğrafyası Kampı Mersin’de, Gönüllülük Kampı Konya’da, Güzel Sanatlar Kampı Erzurum’da, İletişim ve Sinema Kampı Samsun’da, İnsan ve Toplum Kampı Antalya’da, Mühendislik Kampı Sakarya’da, Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı Muğla’da, Uluslararası İlişkiler Kampı İstanbul’da, Tarih ve Medeniyet Kampı da Bursa’da düzenlenecek.

 

En az iki doz aşı şartı

Tüm öğrencilerin sağlığını güvenceye almak için kış kamplarına katılacak öğrencilerin en az iki doz COVID-19 aşısı yaptırmış olması gerekiyor.

 

Turnuvalar ve bilgi yarışması

Kış kamplarının ikinci ve üçüncü günü (1-2 Şubat) Antalya, Bursa, Muğla ve Sakarya illerinde Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası; Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Konya, Mersin ve Samsun illerinde ise Masa Tenisi Turnuvası düzenlenecek.

 

Dostluk ve kardeşlik duygularıyla gerçekleşecek turnuvaya her ili temsilen bir öğrenci katılacak. Yarışmada birinci olan illere kupa verilecek.

 

Kampların dördüncü günü (3 Şubat) “Kamp Temalı Bilgi-Kültür Yarışması” gerçekleştirilecek.

Yirmi sorudan oluşan yarışmada sorular, kamp süresince anlatılan konular arasından seçilecek. Her ili temsilen iki ya da üç öğrenciden oluşan takımların katılacağı yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü olan illere kupa verilecek.

 

Pek çok değerli isim gençlerle buluşuyor

Gençlik ve Spor Samsun İl Müdürlüğümüzde gerçekleştirilecek olan “İletişim ve Sinema Kampı” geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz usta sanatçı Rasim Öztekin anısına düzenleniyor.

 

“İletişim ve Sinema Kampı”na, Ağrı, Aksaray, Ardahan, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, İzmir, Konya, Niğde ve Samsun illerinden yaklaşık 150 öğrenci katılacak. Beş gün sürecek kampın açış konuşmasını Kredi ve Yurtlar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa ÖZGÜL yapacak.

 

Kampın ilk günkü konukları, TV Programcısı ve Gazeteci Şebnem BURSALI ile Sinemamızın usta oyuncusu Hacı Ali KONUK olacak. Müzik dinletisini ise Dr. Erhan USLU yapacak.

 

Kampın ikinci günü yine birbirinden değerli konuklarla devam edecek. Kampın ikinci gününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Sosyal İlişkiler ve İletişim Dairesi Başkanı Ali GÜNEŞ, Işıl AÇIKKAR ve Mustafa UĞUR gençlerle buluşacak.

 

Kampın üçüncü günü sosyal faaliyetler kapsamında Samsun Şehitliği ve Şehit ailesi ziyareti yapılacak, ardından Selim CERRAH ve İhsan ATAÖV gençlerle sohbet edecek.

 

Dördüncü günü ise Samsun’un tarihî ve kültürel yerlerinin tanıtımı amacıyla Tematik Gezi düzenlenecek.

“İletişim ve Sinema Kampı”, ülkemizin değerli yönetmenlerinden Mesut UÇAKAN tarafından verilecek kapanış konferansı ile son bulacak.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Gençler, için, Geleneksel, Kış, Kampları, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı