Haber Detayı
09 Haziran 2021 - Çarşamba 14:31 Bu haber 372 kez okundu
 
Gençlik Ve Spor Müdürlüğü Personeli İlk Yardım Eğitimlerini Güncelliyor
Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı birimlerde çalışan personellere Kızılay Samsun Şube Başkanlığı İlk Yardım Eğitim Merkezi tarafından "Temel İlkyardım Eğitimi" veriliyor.
EĞİTİM Haberi
Gençlik Ve Spor Müdürlüğü Personeli İlk Yardım Eğitimlerini Güncelliyor

 Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı birimlerde çalışan personellerden daha önce temel ilkyardım eğitim programına katılıp, ilkyardım yetki belgesi alan ve ilk yardım yetki belgesinin geçerlilik süresi sona eren 107 personelin yetki belgelerinin süresinin uzatılması için temel ilk yardım güncelleme eğitimi İl Müdürlüğü hizmet binası toplantı salonunda verilmeye başlandı.

Günlük hayat yaşamlarımızda çevremizde ani gelişen olası bir kaza, yangın, doğal afet vb. durumlarında ilk yardımın öneminden bahseden Kızılay Samsun Şube Başkanlığı İlk Yardım Eğitim Merkezinden gelen Mesul Müdür Goncagül KILIÇ, ilk yardımın, hem kendimize, hem ailemize, hem çevremize, hem de insanlığa olan bir hizmet borcu olduğu vurguladı. Yaşamsal faaliyetlerin durması halinde uygulanacak olan ayrıca ilkyardım uygulamalarının gerekli eğitimi almış kişilerce yapılması ve ilkyardım yapan kişilerin bilinçsiz uygulamalardan kaçınması ile birçok kişiye doğru müdahaleler yapılıp, ciddi kazaların önüne geçilebileceği anlatıldı.

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı KASAPOĞLU' da kursiyerler ile eğitime katılarak, Müdür Goncagül KILIÇ' tan uygulamalı ilk yardım eğitimi aldı.

Hayat kurtarmanın öneminden bahseden İl Müdürü KASAPOĞLU, kursiyerlere başarılar diledi ve sertifika takdim etti.

7-14 Haziran tarihleri arasında 6 grup halinde yapılacak eğitimde, kursiyerlere eğitim sonunda sertifikaları takdim edilecek.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Gençlik, Ve, Spor, Müdürlüğü, Personeli, İlk, Yardım, Eğitimlerini, Güncelliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı