Haber Detayı
31 Aralık 2020 - Perşembe 13:59 Bu haber 824 kez okundu
 
Havza’da TKDK desteği ile 800 kişiye iş imkanı
Havza Organize Sanayi Bölgesinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) desteğiyle kurulacak Türkiye’nin ilk tatlı fabrikaları için hibe protokolü imzalandı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Havza’da TKDK desteği ile 800 kişiye iş imkanı

Samsun Valiliğinde düzenlenen imza töreninde TKDK hibe desteği ile Havza OSB'de aynı anda iki adet kurulacak olan ve tamamlandıklarında 800 kişiye istihdam sağlaması planlanan Türkiye'nin ilk tatlı fabrikalarının protokolü, Samsun Valisi Zülkif Dağlı, TKDK Samsun İl Koordinatörü  Bülent Turan, Havza TSO Başkanı Erkan Acar ve İş İnsanı Ali Turhan tarafından imzalandı.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı yapılan yatırımın istihdama büyük katkısı olacağını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

TKDK Samsun İl Koordinatörü Bülent Turan ise imzalanan protokol ile Havza OSB’de kurulacak iki fabrikaya yüzde 55 hibe desteği verileceğini belirtti.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise atılan imzalar ile kurulacak fabrikaların hem ekonomiye hem de istihdama katkı sunacağını belirterek; “Havza OSB güçlü firmaları kendine çekmeye devam ediyor. İnşallah OSB’miz istihdam merkezi olacak. Bizlerde altyapı çalışmalarımıza buna göre devam ediyoruz.” Dedi.

İş İnsanı Ali Turhan’da yaklaışık 8 milyon 500 bin liralık projeyi hayata geçireceklerini belirterek; “Projemizin yaklaşık 4 milyon 600 bin lirası hibe desteği ile gerçekleştirilecek. Bu imkan yatırımcılar için ciddi avantaj. İnşallah hem ülke ekonomimize hem de istihdama katkı sunacağız. Yaklaşık 9 ay 10 ay sonra imalata geçmeyi hedefliyoruz ve 800 kişi istihdam hedefimiz var.”dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Havza’da, TKDK, desteği, ile, 800, kişiye, iş, imkanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı