Haber Detayı
05 Aralık 2021 - Pazar 17:00 Bu haber 159 kez okundu
 
Hilal Kart, Kredi Kartı Özelliğine Kavuştu
İlkadım Belediyesi, hayata geçirdiği “Hilal Kart” uygulamasını modernize ederek kredi kart kullanımı özelliği kazandırdı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Hilal Kart, Kredi Kartı Özelliğine Kavuştu

Başkan Demirtaş, yeni Hilal kartları  ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladıklarını söyledi.

 

İlkadım ilçesinde tespit edilen 4 bin 800 aileye verilmek üzere modernize edilen kredi kart özelliğine kavuşan “Hilal Kart” (Sosyal Destek Kartı) uygulamasına geçtiklerini söyleyen Başkan Demirtaş, “Yaptığımız incelemelerle yardım yapmamız gereken aile sayısı netleştirilip, ilgili bankaya kart bastırdık. İhtiyaç sahibi aileler, alışverişlerini istediği bakkal ve marketlerde özgürce kendileri yaparak, evlerinin temel mutfak ve giyim ihtiyaçlarını karşılayabiliyor veya faturalarını ödeyebiliyor. Kredi kartları alkol ve tütün mamulleri alımına kapalı olacak “dedi.

 

 

“Alışveriş kısıtlamasını ortadan kaldırdık”

Konunun mahremiyetine istinaden kart verdiğimiz insanların haklarını korumak adına, onları üzmemek, rencide etmemek adına Vakıfbank’la sözleşme imzalayarak bu projenin startını vermiş olduk diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” 2022 yılı itibari ile tüm ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaşacak destek kartımızdan sistemimizde kayıtlı olan 673 çocuğumuzunda kitap, kırtasiye ihtiyaçları bu kartlara yüklenecek. İlçemizdeki ailelerimizin ekonomik seviyelerine göre Hilal Kartlarına 75, 100, 150, 200 TL olarak nakit yardımı düzenli olarak yapıyorduk. Mevcut kartlı sistemi modernize ederek kredi kartı özelliği taşıyan isim yazmayan temel ihtiyaç destek kartları bastırdık. Bu sayede ihtiyaç sahibi vatandaş belediye ile anlaşmalı sosyal yardım Kart Pos Terminal cihazının bulunduğu merkezlerde alışveriş yapma zorunluluğunuda ortadan kaldırdık. Artık ailelerimiz alışverişlerini her hangi bir market yada bakkaldan özgürce kendileri yaparak, evlerinin temel mutfak ve giyim ihtiyaçlarını karşılayabilecek” diye konuştu.

 

 

“Geliri olmayan çalışamayanlar hedef kitlemiz oldu”

Sosyal Yardım işleri Müdürlüğümüz o hassasiyetleri gözeterek bu kartları da sahiplerine ulaştırmaya başlandığını da sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş,” 55 ve 65 yaş arası düzenli geliri olmayan vatandaşlarımıza düzenli bir aylık verebilmek için karınca kararınca hesaplamalar yapıldı. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza sağ olsun zaten devletimiz veriyor. Bizde geliri olmayan, çalışamayanları öncelikle hedef kitlesi olarak belirledik. Şu anda bu noktada yaptığımız tespitlere göre kartlarımız hazırlandı. Biz her ay belediye olarak belirlenen miktardaki paraları bankaya aktaracağız. ATM’lerden istediği zaman o parayı çekip vatandaşımız ihtiyacını görmüş olacak. Bu noktada ben Vakıfbank Şube Müdürümüze ve Vakıfbank ailesine de teşekkür ediyorum. Bu kartlarımızın tüm ihtiyaç sahibi ailelerimize hayırlı olmasını, bu ödeneklerimizin bereketli olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Hilal, Kart,, Kredi, Kartı, Özelliğine, Kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');