Haber Detayı
21 Ocak 2022 - Cuma 11:09 Bu haber 1110 kez okundu
 
Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Öztürk'e yumruklu saldırı
Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Öztürk'e yumruklu saldırı! Saldırganlar kaçtı Öztürk hastaneye kaldırıldı. Genel Başkan Kuruoğlu saldırıyı kınadı.
ASAYİŞ Haberi
Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Öztürk'e yumruklu saldırı

Kayseri'de bir markette Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Öztürk'e yumruklu saldırı gerçekleşti. 

Saldırı sonrası saldırganlar olay yerinden kaçtı, Öztürk ise hastaneye kaldırıldı.

 
Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Öztürk Kayseri'de gittiği markette kimliği belirsiz kişiler tarafından yumruklu saldırıya uğradı. Öztürk hastaneye kaldırılırken, polis saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

Öztürk, okul çıkışı Melikgazi ilçesinde gittiği marketten alışveriş yaptığı sırada kimliği belirsiz kişiler tarafından yumruklu saldırıya uğradı.


 
Aldığı darbeler nedeniyle yaralanan Öztürk bayıldı. Market çalışanlarının ihbarıyla olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.Sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından Öztürk’ü Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırdı.

 
Öztürk’ün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, polis saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

 

EĞİTİMCİYE SALDIRAN ZİHNİYETİ LANETLİYORUZ

Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu yapılan saldırıyı kınadı.

 

Kuruoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklşamada şu ifadelere yer verdi:

 

" Ali İhsan Öztürk; Kayseri’de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Aynı zamanda Turan Derneği Genel Başkanı. Ömrünü Türk Dünyası’na ve Türk Dünyası’ndan gelen öğrencilere hizmetle geçiren bir aktivist. Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı.

 

Tüm bu faaliyetlerinden dolayı acaba PKK’lılarca mı hedef alınmış olabilir? Yoksa Rusya, Çin hatta Ermenistan yanlısı olan çevrelerce mi? Zira Ali İhsan Öztürk okul çıkışında bir markette kalleşçe saldırıya uğradı. Eli öpülesi bir öğretmen, bir eğitim çalışanı darp edildi.


Üç maymunu oynayarak makam ve mevki avcılığı yapanlardan bakalım bir açıklama gelecek mi ? Belli bir merkezden yapılan organize saldırılar başkalarındakini değil kendi fikirlerini aciz duruma düşürür. “Hürriyet ve istiklâl benim karakterimdir” diyenler de 100 sene önce şahsî çıkarlarını müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edenlerce zulme uğramıştı. O günden bugüne yılmak yok, vazgeçmek yok.


Yeni kurulmuş olmasına rağmen büyük bir teveccühe mazhar olan sendikamız kısa sürede ilgi odağı haline geldi. Kurulduğumuz dakikadan itibaren “Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür” eğitim çalışanlarının adresi olduğumuzu söylüyor ve ilan ediyoruz.  Bağımsız ve özgür sendikacılıktan kim rahatsız oluyorsa olsun ilkelerimizden taviz vermeyeceğiz. Eğitim çalışanlarının hak arama mücadelesinin menfaate pazarlanmasına hiçbir zaman göz yummayacağız. 

 

Eğitimcilere yönelik şiddeti tüm enstrümanları ve arka planıyla birlikte lânetliyoruz. Sendikal kadrolarımız hayatın her alanında doğruya doğru, yanlışa yanlış deme olgunluğundadır. Hürrriyetçi hak arama mücadelemiz kutsalımızdır ve bu yoldan bir adım bile geri atmayacağız. “Meydanı boş bırakmayacağız. Hür sendikacılık mevzilerini asla terk etmeyeceğiz.”

 


Yapılan saldırılar nedeniyle Adalet Bakanı’ndan, İçişleri Bakanı’ndan ve Siyasi Partilerin Genel Başkanlarından görüşme talep edeceğiz. Faillerin ve azmettiricilerin adalet önünde hesap vermesi için elimizden geleni ardımıza koymayacağız.


‘Ant olsun özgürlüğe!...’

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Hürriyetçi, Eğitim, Sen, Genel, Başkan, Yardımcısı, Ali, İhsan, Öztürk'e, yumruklu, saldırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı