Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 12:17 Bu haber 900 kez okundu
 
İlkadım’a Refakatçi Evi Yapılıyor
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Refakatçi Evi Projesi” ile vatandaşların hasta refakati sırasında kalacak yer sıkıntısına son vereceğiz.
YEREL YÖNETİM Haberi
İlkadım’a Refakatçi Evi Yapılıyor

2021 yılı bitmeden projeye başlayıp belirli bir seviyeye getirip ilçemizde hizmete koyacağız. Özellikle hastanelere uzak ilçelerden ve kırsal mahallerden gelen vatandaşların sıkıntısını giderecek projeyle kentin önemli bir eksiği de kapatmış olacağız” dedi.

İlkadım Belediyesi, “Refakatçi Evi” projesi ile kamu hastanelerinde tedavi gören hastaların yakınlarının konaklama sorunu çözülüyor.

 

Özellikle hastanelere uzak ilçelerde ve kırsal mahallelerde yaşayan hasta yakınlarının maddi ve manevi bakımdan yaşadıkları zor süreçte yardımına koşacak olan proje hakkında bilgiler aktaran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Amacımız hasta yakınlarının mağdur olmasını engellemek.Koronavirüs döneminde bu hizmet daha büyük bir önem kazandı.

Refakatçi Evi projesinin de önümüzdeki ay temelini atmış olacağız. Çevre illerden Samsun’a gelen vatandaşlarımızın istirahat edebileceği, duşunu alabileceği, yemek yiyeceği ve konaklayabileceği bir yer hazırlıyoruz. Samsun Şehir Hastanesi ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında Çevre Yolu üzerinde hayata geçecek yer ilk etapta 50 ailelik hizmet sunacak. 

Duruma göre yoğunluğa göre talep olursa kapasiteyi arttırarak ek binada yapabiliriz. Gayemiz her kesime hizmet edebilmek, hayır duası almak. Buradaki asıl amacımız halkımızın bu ihtiyacına cevap verebilmek ve hasta yakınlarına konaklama imkânı sağlamaktır” diye konuştu.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: İlkadım’a, Refakatçi, Evi, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı