Haber Detayı
27 Ocak 2022 - Perşembe 17:48 Bu haber 442 kez okundu
 
İlkadım Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Yaşam Desteği
İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri, 690 Kg Kedi Maması, 950 Kg Köpek Maması ve 50 Kg kuş yemini, besleme noktasına ulaşamayan sokak hayvanları için yaşam alanlarına bıraktı.
YAŞAM Haberi
İlkadım Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Yaşam Desteği

 İlkadım Belediyesi, kar yağışının etkisini iyice arttırmasından dolayı sahipsiz hayvanların aç kalmaması için bir çok noktada besleme çalışması gerçekleştiriyor. Soğuk havaların etkisini arttırması ile birlikte belirli aralıklarla besleme çalışması yapan İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri ekipleri İlkadım ilçesinde bulvar üstü bölgelerin kar altında kalması dolayısıyla sahipsiz hayvanların yoğun olduğu bölgelerde besleme çalışmalarını aralıksız yapmaya başladı.

 

“Mama desteğimiz devam edecek”

Ülke genelini etkisi altına alan yoğun kar yağışı sadece evsiz insanları soğuktan donma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmıyor, hayvanları da tehdit ediyor. Bu noktada teyakkuza geçen Sağlık İşleri ekipleri havaların soğumasıyla şehrin ücra noktalarında yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanları için mama desteğini sürdürüyor. İlçe genelinde pek çok besleme noktasına can dostlarımıza kuru mama ve kanatlı kuşlara besleyici değeri yüksek yemleri besleme noktalarının bölgedeki hayvan sayısına göre belirleyen ekipler çalışmalarının özveri ile sürdürüyor.

“Can dostları bize emanet”

Sokaktaki sahipsiz can dostlarının soğuk kış günlerinde beslenme çabalarına kayıtsız kalmayarak yaşam desteği oluyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Soğuk havanın kendini htirmesiyle birlikte ekiplerimiz kent merkezindeki besleme noktalarının yanı sıra yaşam alanlarından uzakta kırsal bölgelerimiz dahil olmak kaydıyla 690 Kg Kedi Maması, 950 Kg Köpek Maması ve 50 Kg kuş yemini belirlenen aralıklarla bırakıyor. Çoğu zaman ekmek ve yemek kırıntılarıyla beslenen kuşlar, kar nedeniyle yemlerinden oluyor. Ekiplerimiz, özellikle Cumhuriyet Meydanı, İlyasköy Kavşağı, Subaşı noktalarına kuş yemlerini bırakmayı sürdürüyor. Biz, insanlar olarak sokak hayvanları ve yaban hayvanlarıyla beraber yaşıyoruz, yaşamak zorundayız. Onlara eziyet etmeden, onları aç bırakmadan onların haklarını da gözeterek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Can dostlar bizlere emanet. Hayvan severlerimizin gözü arkada kalmasın. Sadece bu zorlu hava koşullarında değil her mevsim can dostlarımızın yanındayız” diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: İlkadım, Belediyesi’nden, Sokak, Hayvanlarına, Yaşam, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı