Haber Detayı
25 Nisan 2022 - Pazartesi 11:13 Bu haber 2370 kez okundu
 
İnternet Habercileri Derneği Samsun'da Kuruldu
Samsun'da İnternet Habercileri Derneği kuruldu.
SİVİL TOPLUM Haberi
İnternet Habercileri Derneği Samsun'da Kuruldu

İnternet Habercileri Derneği'nin kurucuları ilk toplantılarını yaparak, derneğin kuruluş ilkeleri ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdiler. 

Kuruluş işlemlerinin tamamlanmasının ardından ilk toplantılarını gerçekleştiren İnternet Habercileri Derneği kurucu üyeleri, amaçlarının Samsun'da ve bölgede mesleğine, meslek ilkelerine bağlı, profesyonelce faaliyet gösteren ve Basın Meslek İlkelerine uyma taahhüdünde bulunan internet habercileri ve internet sitelerini bir çatı altında toplamak, mesleki dayanışma ve birlikteliği sağlamak olduğunu bildirdi.

Dernek kurucu üyeleri, derneğin kuruluş ilkeleri ve basın meslek ilkelerine bağlı olarak faaliyet göstermek isteyen, profesyonel olarak internet haberciliği yapan ve bu alanda fiilen çalışan her internet habercisine kapılarının açık olduğunu, internet gazeteciliği yasasının bir an önce çıkması için  çaba göstereceklerini ve yapılan tüm çalışmalara destek vereceklerini açıkladı.


Kuruluş aşamasında 7 haber sitesinin bir araya gelerek kurduğu derneğin kurucu üyeleri ve kurucu haber siteleri şu şekilde oluştu:

www.amisoshaber.com  Murat Yavuz
www.haberexpres.com.tr Nuri Oğuzhan Şeker  
www.habersal.com.tr Sait Kuzu
www.karadenizhayat.com  Coşkun Özbek
www.karadenizturizmgazetesi.com Birsen Kalkar
www.samsunnoktahaber.com Ercan Yağlı
www.samsunsonhaber.com Mustafa Bilik

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İnternet, Habercileri, Derneği, Samsun'da, Kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı