Haber Detayı
18 Mart 2022 - Cuma 12:54 Bu haber 1574 kez okundu
 
KADEF'te Kadın Kolları Krizi
Genel Kurula hazırlanan (Kavak Dernekler Federasyonu) KADEF'te Kadın Kolları Başkanlığı'na getirtilen Mübeccel Taş'ın Kavaklı olmadığı yorumlarına sert tepki geldi.
SİVİL TOPLUM Haberi
KADEF'te Kadın Kolları Krizi


KADEF Genel Başkanı Bayram Erişgin, sosyal medyada sık olarak yeralan iddialara sert tepki göstererek Kadın Kolları Başkanlığı'na getirilen Mübeccel Taş'a sahip çıktı.


Sosyal Medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan KDEF Genel Başkanı Bayram Erişgin, "Sosyal medyada KA-DEF Kadın Kolları Başkanımız Sayın Mübeccel TAŞ Hanımefendinin Kavak'lı olmadığı ve üyeler tarafından tepki aldığına dair asılsız haksız ithamlar yapılması KA-DEF Yönetim Kurulumuzu, Kadın Kolları üyelerimizi derinden üzmüştür.


30 YILDIR KAVAK MURATBEYLİ NÜFUSUNA KAYITLI

Mübeccel Hanım Bafra doğumlu olup; uzun süre Eğitim camiasında Öğretmenlik ve İlkadım Beld. Bşk. Yardımcılığı yapmış herkes tarafından bilinen Öz Kavak'lı Merhum BURHAN TAŞ’ın hanımıdır.  30 yıldır KAVAK MURATBEYLİ Mahallesi kütüğüne kayıtlıdır.. O bizim kızımızdır, gelinimizdir ve Kavak'lıdır. Ötekileştirmek kimsenin haddi değildir.

 

MÜBECCEL TAŞ'IN ARKASINDAYIZ

Ayrıca önceki Kadın Kolları Bşk. Fatma Genkeş hanımefendi kendi isteğiyle görevinden ayrılmıştır. Kadın kolları başkanlığımızın yeniden başkan seçmesi gayet normaldir. KA-DEF kurulduğundan bu yana KA-DEF Kadın kollarımızın aktif üyesidir. 12 yıllık geçmişi olan ve sevilen Mübeccel Hanım tüm üyelerimizin  takdiriyle tek aday olarak seçimle başkan olmuştur.

 

Sosyal medyada böylesine talihsiz ve yalan haber yapan ve yaptıran kişileri şiddetle kınıyoruz. Hiçkimse bizim birlik beraberliğimizi bozamaz. Şahsım, Yönetimim ve Kadın Kolları Üyelerimizle Mübeccel Başkanımızın arkasındayız ve desteğimiz tamdır."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: KADEF'te, Kadın, Kolları, Krizi,
Yorumlar
Haber Yazılımı