Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 14:44 Bu haber 181 kez okundu
 
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Samsun'da
Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek ve programa katılmak üzere Samsun'a gelen Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, beraberinde Kamu Denetçilerinden oluşan heyetle birlikte Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'yı ziyaret ederek, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Samsun'da

 Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık), pandemi sonrası ilk programını Samsun’da gerçekleştirmeye başladı. Bu kapsamda Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti. 
 
Valilik şeref defterini imzalayan Şeref Malkoç, Samsun programı ve amaçları hakkında açıklamalarda bulundu. Salgın sonrası ilk program olarak Samsun’u seçtiklerini belirten Malkoç, “Salgın döneminin ardından ilk programımızı Samsun’dan başlatıyoruz. Çünkü Samsun  Kurtuluş Mücadelesi'nin adımlarının atıldığı bir şehir. 2 gün boyunca Samsun’dayız. Bugün bir takım program ve ziyaretler gerçekleştireceğiz. Perşembe günü basın mensupları ile bir araya geleceğiz. Şehrin sorunları, şehirdeki kolaylıklar, zorluklar, kamu hizmetleri kalitesinin yükseltilmesi için neler yapılabilir, Türkiye’de hak arama yollarının genişletilmesi veya var olan hak arama yollarının daha iyi kullanılabilmesi için neler yapılabilir, hukukun üstünlüğü ve idarenin işleyişi konusunda karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunacağız. 
 
 
Öğleden sonra ise Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın katılımı ile muhtarlarımızın ve sivil toplum örgütlerinin iştirak edeceği toplantı yapacağız. Hedefimiz kamu hizmetlerinin işleyişindeki güzelliklerini arttırmak, sorunlara çözüm üretmek. Burada hedefimiz; Var olan kamu hizmetlerinin işleyişindeki güzellikleri arttırmak, halkın bu konuda talep veya sorunları varsa bunları dinleyip, çözüm üretmek. Samsun'da  olduğu gibi aynı programları Mardin, Diyarbakır, İzmir, Adana ve Edirne’de de yapıyoruz. Dolayısıyla Türkiye’nin yapmış olduğu kamu hizmetlerinin, sağlıktan eğitime, ulaşıma veya diğer alandaki kamu hizmetlerinin memnuniyet haritası, eksik veya noksanlık noktasında neler var, bunları nasıl giderebiliriz? Bu çalışmalarla birlikte aynı zamanda idarecilerimize bir yol haritası ortaya koyuyoruz. 
 
Bunları raporlaştırıyoruz. Yeni döneme Samsun’dan başlamak bizim için önemli olacak. Samsun’dan aldığımız hızla Türkiye’nin diğer illerini de dolaşmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, ombudsmanlara ve Şeref Malkoç’a ilk programların Samsun'dan  başlattığı için teşekkür etti.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Kamu, Başdenetçisi, Şeref, Malkoç, Samsun'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı