Haber Detayı
16 Eylül 2021 - Perşembe 15:25 Bu haber 528 kez okundu
 
Kavak Esnaf Kefaletten Esnafa 3 yılda 40 Milyon TL Kredi
Kavak Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Osman Atlı, esnafa 3 yılda 40 milyon Lira kredi verdiklerini açıkladı.
EKONOMİ Haberi
Kavak Esnaf Kefaletten Esnafa 3 yılda 40 Milyon TL Kredi

 

Zor durumda olan kooperatifi etkin hale getirdiklerini ifade eden Osman Atlı,  “ Üç yıl içinde 40 milyon lira kredi dağıtıp, sağlık kuruluşları ile indirim anlaşmaları imzaladık. Bunun yanı sıra kooperatifimize  modern bir hizmet binası kazandırdık.  

 

Buraya başkan olduğumuzda kapalı bir Kooperatif binası dışında hiçbir şey yoktu. Ama önce kendimize güvendik. Sonra inandık ve çok çalıştık Sonuçta Samsun ilçeleri arasında güzel bir örnek olduk. Artık daha büyük düşünüyoruz. Bundan sonra hedefimiz Kooperatif olarak Türkiye’de ilk yüz arasına girmek. “ dedi.

 

Esnaf için verdiği mücadelenin ilçede büyük destek gördüğünü anlatan Osman Atlı, 3 kat üzerine 650 metrekare kullanım alanlı yaptıkları yeni hizmet binasının yapımında yalnız bırakılmadıklarını söyledi. Atlı, “ Siz dürüst ve çalışkan olunca herkes elinden gelen her türlü desteği sağlıyor. Örnek vermek gerekirse çok yakın tarihte açılışını yapacağımız 600 milyon lira harcama yaptığımız yeni hizmet binamız için 350 milyon lira destek aldık. Yani siz doğru olunca ve insanlar için güzel işler yapınca sizi asla yalnız bırakmıyorlar.

 

Ülkece yaşadığımız sıkıntılı pandemi sürecinde de her zaman esnafın yanında oduk. Hepimiz  için zor bir süreçti. Yapabildiğimiz destekleri sağladık. Kredi ödemelerini 1.5 yıl erteledik. Maskenin zor bulunduğu süreçte 5 bin maske dağıtımı yaptık.  Bu süreçte yaptıkları açıklamaları ve sağladıkları destekleri ile daima yanımızda olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Hükümetimize ve TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir Akgül’e esnaflarımız adına çok teşekkür ediyorum “ diye konuştu.

 

Kavak Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifin bugün yaklaşık 600 esnaf üyesi için çalıştığını ve hizmet kalitesini her geçen gün daha üst seviyelere taşıdığını belirten Başkan Atlı, şöyle devam etti: “Kooperatif olarak Hizmet kalite çıtamızı her geçen gün daha üst noktaya çekiyoruz. Yeni binamız ile de hizmet kalitemiz daha artacak. Bu binamızın arsasının esnafımıza verilmesine yardımcı olan Belediye Başkanımız İbrahim Sarıcaoğlu’na ve O dönemki Belediye Meclis Üyelerimize de çok teşekkür ediyorum.

 

Kavak’ta esnafımıza verdiğimiz kredilerin yüzde 90’lık dilimi yatırım amaçlı verdiğimiz krediler olmasıdır. Yani esnafımız aldığı krediyi işini büyütmekte kullanıyor. İşyerine yeni makine yeni donanım gibi alanlarda kullanıyor. Buda doğal olarak istihdam sağlıyor. Kavaklı esnafımız borcuna sonuna kadar sadık. İlçede tahsil edemediğimiz hiçbir alacağımız yok!..

 

 Biz bu yılın ilk 6 ayında 8 milyon lira kredi verdik. Yılsonu itibarıyla vereceğimiz kredi oranı 15 milyon lirayı bulur. Bugün Türkiye’de 7. Grup Kooperatif var. Kavak olarak 4. Gruptayız ve esnafımıza 175 bin liraya kadar kredi kullandırabiliyoruz. Hedefimiz iki yıl içinde yani 2023’de 1. Risk grubun Kooperatifi olarak Türkiye’de ilk 100 içine girerek esnafımıza 225 bin lira kredi desteği kullandırmak.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kavak, Esnaf, Kefaletten, Esnafa, 3, yılda, 40, Milyon, TL, Kredi,
Yorumlar
Haber Yazılımı