Haber Detayı
04 Ekim 2021 - Pazartesi 11:55 Bu haber 786 kez okundu
 
Kavak Yatırımcılara Fırsat Sunuyor
Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “ İlçemiz yatırım yapmak isteyen girişimciler için büyük fırsatlar sunuyor” dedi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Kavak Yatırımcılara Fırsat Sunuyor

Sanayileşme yolunda büyük adımlarla ilerleyen Kavak ilçesinin yakın gelecekte Samsun’un bir sanayi merkezi olacağını bildiren Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, İlk etabı tümüyle dolan Kavak Organize Sanayi Bölgesi’nde başlatılan genişletme çalışmalarının da hızla devam ettiğini bildirdi.

 

İşadamı Mehmet Elevli tarafından Kavak- Samsun Karayolu üzerinde günümüz teknolojik yeniliklerine uygun olarak yaklaşık 10 milyon liralık bir yatırım ile kurulan Akaryakıt İstasyonun açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Sarıcaoğlu, “İlçemizde küçük büyük demeden yatırım gerçekleştiren tüm girişimcilerimize minnettarız . Son yıllarda girişimcilerin büyük ilgisi ile karşılaşan Kavak’ta sanayi yatırımları hızla artıyor.

 

Yapılan her yeni yatırım, yeni istihdam alanı demektir. Kavak’ın büyümesi ve gelişmesinin en güzel ispatı yeni açılan işyerleridir.  Organize Sanayi Bölgemizde tam doluluk yaşıyoruz. Birçok ulusal firma artık bölgede yapacakları yatırımları için Samsun limanına, Demiryoluna ve havaalanına sadece 25 dakika mesafede bulunan ilçemizi tercih ediyorlar. Bizlerde gelen girişimcilerimize elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz. Şimdi gelen taleplere yanıt verebilmek amacıyla Samsun Valiliğimizle birlikte OSB’de genişletme çalışmalarını hızla sürdürüyoruz. Orası da tamamlandığında daha fazla gencimize iş imkânı sunmuş olacağız “ dedi.

 

Açılışa Türk Petrol Samsun Bölge Müdürü Osman Gülmez, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları ve Yönetim kurulu Üyeleri, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, işadamları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

 

Açılışı yapılan tesisin sunacağı hizmet kalitesi ile bölgede örnek teşkil edeceğini anlatan Şirket Genel Müdürü Mehmet Elevli, girdikleri sektöre yaklaşık 10 milyon lira yatırım yaptıklarını belirtti. Elevli, “Hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan gerçekleştirdiğimiz yatırım ile Kavak modern bir işletme daha kazanmış oldu. Bizler aile olarak memleketimizi seviyoruz. Kavak’ta da büyük bir yatırım gerçekleştirdik. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamızla sektörümüzdeki büyümemizi devam ettirecek ve İlçemizdeki yatırımlarımızı gelecek yıllarda da devam ettireceğiz” diye konuştu.

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kavak, Yatırımcılara, Fırsat, Sunuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı