Haber Detayı
17 Haziran 2020 - Çarşamba 15:15 Bu haber 1189 kez okundu
 
KESK’li kadınlardan Yeşil Toplu Hesaplara Tepki
KESK’Li kadınlar, iktidarın hedefinde kim varsa onlara yönelik toplu taciz paylaşımları yapan “yeşil toplu” hesaplara sert tepki gösterdi.
SİVİL TOPLUM Haberi
KESK’li kadınlardan  Yeşil Toplu Hesaplara Tepki

KESK adına bir basın açıklaması yapan Eğitim Sen Samsun Şubesi Kadın Sekreteri Havanur Susoy Taflan Açıklamasında şunları söyledi:

 

 

“AKP-MHP iktidarının yaratmış olduğu eril dil, kendi yandaşlarında muhalif kadınlara yönelik sosyal medyadan yapılan cinsel saldırılarla su yüzüne çıkıyor. Sosyal medyada yandaşlığın göstergesi olan “yeşil toplu” hesaplar, iktidarın hedefinde kim varsa onlara yönelik toplu taciz paylaşımları yapan bir güruha dönüşmüş durumda.

 

Daha önce Canan Kaftancıoğlu ile başlayan, Meral Akşener, Berna Laçin, Nevşin Mengü ve son olarak da Başak Demirtaş’a yapılan saldırılarla devam eden bu zihniyeti tanıyoruz. Bu zihniyet ve dil, yozlaşmış, çürümüş çete dilidir.  Bu saldırıların kaynağı, AKP-MHP iktidarının yürüttüğü kadın düşmanı politikalardır. Bu güruh ve destekçilerinin iktidara muhalif, güçlü duruşları olan kadınları hedef almaları hiç de tesadüf değildir. Tam aksine bilinçli bir yıldırma ve korkutma politikasıdır. Her türlü gücü elinde tutmak için ortaçağdan bu güne kadar baskı ve şiddeti bir yönetim aygıtı olarak kullanan her iktidar, o dönemlerde kendisine muhalif olan kadınları cadı olarak gösterip yakarken, bugün hedef gösterip tutuklatmakta veya sosyal medyada kendi yandaşlarına linç ettirmektedir.

 

Paralı trol grupları ve arkalarındaki güç odakları, her gün bin türlü vahşetle katledilen kadınların varlığına rağmen, katillerin peşini bırakmayan bizlerin cesaretlerini ve mücadele azmini tanımıyorlar.  Biz kadınlar; O halde, bu halde, her halde sokaklara çıkmaktan, dayattığınız yaşam biçimine itirazımızı haykırmaktan, düşüncelerimizi her şartta söylemekten asla vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.

 

Sizler bu gün, sosyal medyadaki itirazlardan kaynaklı zoraki gözaltına alınıyorsunuz. Ama yarın yaptıklarınızın bedelini misliyle ödeyeceksiniz.

 

Para karşılığı küfrettirdiğiniz trollerinizden korkup uslanmayacağımızı bilmelisiniz. Sizler; köyünü, suyunu, yaşam alanını, zeytinini, üç beş ağacını savunmaktan korkmayan kadınların cesaretini bilmediğiniz gibi, yaptığınız her saldırı sonrasında Bizler, daha sıkı bağlar ile bir araya gelerek kadın dayanışmasını güçlendiriyoruz. “

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: KESK’li, kadınlardan, , Yeşil, Toplu, Hesaplara, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı