Haber Detayı
18 Nisan 2022 - Pazartesi 15:48 Bu haber 1166 kez okundu
 
LÖSEV Samsun İrtibat Bürosu’ndan Karadeniz Hayat’a Ziyaret
LÖSEV Samsun İrtibat Bürosu görevlileri Özlem Vural, Hümeyra Duran ve Nurşah Uzun, karadenizhayat.com haber sitemizi ziyaret etti.
SİVİL TOPLUM Haberi
LÖSEV Samsun İrtibat Bürosu’ndan Karadeniz Hayat’a Ziyaret

Özlem Vural, Hümeyra Duran ve Nurşah Uzun Genel Yayın Yönetmenimiz Coşkun Özbek’e LÖSEV’in ve Samsun İrtibat Bürosu’nun faaliyetleri hakkında bilgi, verdi.

 

 

Samsun İrtibat Bürosunun ayrıca Sinop, Ordu, Amasya ve Girsun illerinde de faaliyet gösterdiğini belirten Özlem Vural,  LÖSEV’in çalışmaları ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

 

“ Belki de hayatın en zor haberidir kanser olduğunuzu veya bir yakınınızın hastalığını öğrenmek… Bilinmezlerle dolu bir yolculuğa çıkarken yol arkadaşı arar kişiler… 24 yıldır en zor zamanlarda halkımızın yanında olan LÖSEV ’in, lösemi ve kanser tanısı alanlara bir çağrısı var: “Yalnız değilsiniz…”

 

Lösemi ve diğer kanser tanılı çocuklar ile yetişkinlere maddi, manevi her türlü destek veren, ailelerin yanında olan LÖSEV, hastalıkla mücadelede ‘kimse yalnız değil’ diyor. Zor günleri birlik olarak aşmak için tüm tanı alanları, büyük LÖSEV ailesine, dayanışmaya davet ediyor.

 

Kanser tedavisi uzun ve zorlu bir süreç olsa da tedavi edilebilen bir hastalık. Hastalığın tedavisinde en önemli destek ise moral! Hastalar, hastalıkla birlikte bedenlerindeki değişim ile mücadele ediyor. Bu süreçte psikolojik destek almaları süreci kolay atlatmalarını sağlıyor. LÖSEV, nakdi ve ayni yardımların yanı sıra lösemi ve kanserle mücadele eden çocuk ve yetişkin hastalara manevi anlamda da destek oluyor. Sosyal ve psikolojik desteklerle her zaman kayıtlı hastalarının yanında olan LÖSEV, eğitim konusunda da çocukları ve ailelerini yalnız bırakmıyor. Çocuklar, tedavileri esnasında LÖSEV kolejinde eğitimlerine devam edebiliyor. Tedavi bursları ve eğitim burslarının yanı sıra kuru gıdadan kırmız et ürünlerine, giyimden hijyen ürünlerinden kadar her konuda hasta ve ailelerinin yanında oluyor.

 

LÖSEV yetişkin kanser hastalarına da maddi manevi destek

Kurulduğu ilk yıllarda lösemili çocukların yaşadığı zorluklara karşı savaşan LÖSEV,  son yıllarda yetişkin, tüm kanser hastalarına da maddi -manevi desteklerini ulaştırıyor. 22 yıl önce lösemili çocukların tedaviye ulaşmasındaki zorluklara karşı kurulan LÖSEV, bugün aldığı bağışlarla lösemili çocukların yanı sıra tüm kanser hastalarının yardımına koşuyor. Destek almak isteyenler, ofislerin bulunduğu illerde (Ankara- İstanbul- İzmir- Bursa- Adana, Antalya, Kayseri, Eskişehir, Samsun) ofislere giderek, 0312 447 0660 numaralı telefonu arayarak ya da tek tıkla kolayca www.losev.org.tr adresinden başvuru yapabilirler."

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: LÖSEV, Samsun, İrtibat, Bürosu’ndan, Karadeniz, Hayat’a, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı