Haber Detayı
26 Ocak 2022 - Çarşamba 17:42 Bu haber 408 kez okundu
 
Mahsur kalan hayvanları itfaiye kurtardı
Samsun’un Paşaşeyh Mahallesi’nde yoğun kar yağışı sonrasında çatısı çöken ahırda mahsur kalan hayvanlar, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı.
YAŞAM Haberi
Mahsur kalan hayvanları itfaiye kurtardı

Bafra İlçesi’ne yaklaşık 17 kilometre uzaklıkta bulunanPaşaşeyh Mahallesi Izman Sokak’ta yaşayan Satılmış Şahin'e ait ahırın çatısı yoğun kar yağışı nedeniyle ağırlığa dayanamayarak çöktü. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanları ahırda mahsur kalan Şahin’in yardım çağrısı üzerine Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri kısa sürede bölgeye gitti.Yapılan çalışma ile ahırda mahsur kalan 5 büyükbaş hayvan canlı olarak itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.


İTFAİYEDEN HIZLI MÜDAHALE
Kar yağışı sonrasında çatı çökmesi ve benzer olaylarla karşılaşabildiklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, “Bir vatandaşımıza ait ahırda meydana gelen çökme sonucu,mahsur kalan hayvanlar itfaiye ekiplerimiz tarafından kurtarıldı. Bu tür mahsur kalma ve çökme olaylarına hızlıca müdahale ediyoruz. Ayrıca kar yağışı ile birlikte eriyen karlardan da kaynaklı meydana gelen su baskınlarına da ekiplerimiz tarafından müdahale edilmektedir. Son iki gün içinde yaklaşık 50’nin üzerinde farklı adreste meydana gelen su baskınına itfaiye ekiplerimiz tarafından müdahalede bulunulmuştur” dedi.

 

  

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Mahsur, kalan, hayvanları, itfaiye, kurtardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı