Haber Detayı
05 Ağustos 2022 - Cuma 13:54 Bu haber 1297 kez okundu
 
Memleket Partisi Samsun’dan Kpss Açıklaması
Memleket Partisi Samsun İl Başkanlığı KPSS iptal kararı ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.
SİYASET Haberi
 Memleket Partisi Samsun’dan Kpss Açıklaması

 

Memleket Partisi Samsun İl Başkan Yardımcısı Rüstem Kara,   KPSS ‘nin iptal kararına ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

 

  “  KPSS sınavında milyonlar gence yaşatılan travmanın sorumlusu liyakatsiz insanları devletin en güvenilir kurumlarının başına getiren siyasi iktidarın kendisidir.

   Bir sınavı dahi doğru düzgün yapamayıp gençlerin emeklerini boşa heba ettiniz. Onların gelecek umutlarını boşa çıkardınız.

   Uzun iktidar yıllarınızda eğitimi önce ticarete dönüştüren FETÖ ve cemaat yapılarına teslim ettiniz. Sınavlardan oluşan ezberci ve günlük hayattan uzak bir eğitim sistemiyle gençlerimizi dershaneler ve özel eğitime mahkum ettiniz. O da yetmedi sınavların sorularını onlara teslim ettiniz. Bugün aynı şekilde yaşanan onca mağduriyetlerin bir yenisini yeniden yaşattınız.

 Memleket Partisi olarak; önce memleket, adalet, vicdanlı bir yönetim, işsize iş ve yeniden üreten bir Türkiye sevdasıyla çıktığımız bu yolda ,halkımızın da desteğini alarak iktidar olduğumuzda, yaşanan bütün adaletsizlikleri sona erdireceğiz.

    Bütün gençlerimizin hakkını, hukukunu koruyan düzenlemeleri birlikte gerçekleştireceğiz.

   Mülakatla değil, liyakate dayalı kamu düzeniyle Atatürk ilkeleri ve devrimleri doğrultusunda, çağdaş, uygar bir Türkiye hedefine en kısa sürede ulaşmak için, var gücümüzle çalışacağız.

     Bu düzeni hep birlikte değiştirip, geleceğimiz geri alacağız.

    Eğitimi, eğitim kurumlarımızı, üniversitelerimizi ve genç insan kaynaklarımızı her öğrencimizin yetenekleri doğrultusunda parasız ve nitelikli bir eğitim ve sınav anlayışıyla yeniden düzenleyeceğiz.

   Bizi takip edip bize güvenen bütün yurttaşlarımızın hiçbir oyunu ve emeğini boşa çıkarmayacağız. Hiçbir ayrım yapmadan, bu düzeni hep birlikte değiştirip geleceğimizi geri alacağız.  05.07.2022

                       

 Rüstem KARA

 Memleket Partisi Eğitim ve Örgütten Sorumlu       

 Samsun İl Başkan Yardımcısı

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , Memleket, Partisi, Samsun’dan, Kpss, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı