Haber Detayı
09 Eylül 2021 - Perşembe 16:54 Bu haber 788 kez okundu
 
Meslekte 30 ve 40. yıllarını tamamlayan hekimlere Onur Plaketi
Samsun Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Samsun Tabip Odası'nın katkılarıyla 'Sağlık Emekçilerine Şükran' programı düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
Meslekte 30 ve 40. yıllarını tamamlayan hekimlere Onur Plaketi

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve protokol üyelerinin katıldığı törende meslekte 30 ve 40. yıllarını tamamlayan hekimlere Onur Plaketi verildi.
 
Hayatımızın her safhasında önemli bir yere sahip olan sağlık çalışanlarımızın, özellikle yaklaşık bir buçuk yıldır devam eden küresel salgın sürecinde mesai mefhumu gözetmeksizin özveriyle verdikleri mücadeleye hep birlikte şahit olduklarını belirten Samsun Valisi Dağlı, " Samsun'da koronavirüs nedeniyle vefat eden 12 sağlık çalışanımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. 
 
 
İnsan sağlığını korumak için özveriyle nasıl çalıştığınıza, nasıl mücadele verdiğinize hep birlikte şahit olduğumuz bu süreç, doğduğumuz andan hayatımızın sona erdiği ana kadar her zaman yanımızda olan siz değerli sağlık çalışanlarımızın sorumluluklarını ve yükünü artırmakla birlikte, fedakarlıklarınızın ve kıymetinizin çok daha iyi anlaşılmasına da vesile oldu. Bu vesileyle, ülkemizin tüm dünyada örnek gösterilen koronavirüsle mücadelesinde fedakarlıklarıyla çok önemli bir payı bulunan doktorlarımıza ve tüm sağlık çalışanlarımıza göstermiş oldukları gayretlerden dolayı Samsunlu hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum." dedi.
 
Vali Dağlı,  konuşmasının sonunda tüm vatandaşlarımızı, pandeminin başından bu yana kendi hayatlarını riske atmak, çocuklarından ve ailelerinden ayrı kalmak pahasına vatandaşlarımıza hizmet veren sağlık çalışanlarımıza destek olmak için aşı olmaya davet etti.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Meslekte, 30, ve, 40., yıllarını, tamamlayan, hekimlere, Onur, Plaketi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı