Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 11:35 Bu haber 2761 kez okundu
 
Nuri Başar'ın Köşe Yazısı
Nuri Başar'ın Köşe Yazısı : Kibirli Kuklalar!
KÜLTÜR VE SANAT Haberi
Nuri Başar'ın Köşe Yazısı

Türkiye siyasetinde 9 Şubat 2020 günü tarihindeki ilklerden birisi yaşandı. ABD ’nin kibirli kuklası Trump’a, boyunu aşan “sözde anlaşma açıklaması nedeni ile tarihe geçecek bir tokat vuruldu.

 

Yıllardan beri çok büyük çabalarla kutuplaştırılmaya çalışılan Türkiye siyaset yelpazesinin sağduyulu liderleri bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Aslında bu gelişme Siyonizm’in asla istemediği bir şeydi.

 

Gazete haberlerinden etkili kesimlerin aranarak bu toplantıya katılmamaları için uyarıldıklarını öğrenmek bizler için sürpriz olmadı. Öyle sanıyorum ki, Yenikapı’ya gelemeyen ve bu milli dâvâ için temsilci bile gönderemeyen sözde liderler uyarıldıkları için kafalarını kuma gömdüler.

 

Siyonistler yıllardan beri İslâm ülkelerini devamlı olarak bölmeye, bölünen parçaları biri birlerine düşman etmeye ve bölerek zafiyete uğratılan parçaları emperyalist amaçlarına alet etmeye çalıştılar.

 

Bunda da başarılı oldukları yadsınamaz. Yenikapı meydanında 9 Şubat 2020 tarihinde bir araya gelen Kudüs sevdalıları arasında muhafazakâr ve milliyetçi kesimin temsil edilmemesi bu başarının açık bir göstergesidir.

 

Ömrünü Hakkın hâkimiyetine vakfeden ve bu nedenle tarihe savunan adam olarak geçen Milli Görüş lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocanın oğlunun Yenikapı’da olması beklenirken, aynı gün ve saatte başka bir yerde toplantı yaparak ümmet birliğini bölmesi keza emperyalistlerin başarısıdır. 

 

Ne var ki, işler her zaman onların hesapladıkları gibi gitmiyor. İslâmi kesimin, yani ümmetin ortak hassas değerlerini hedefe alan saldırılar; çoğu zaman hiç hesap edilmeyen birlikteliği sağlıyor. Bizler biliyoruz ki, kulların hesabı varsa Allah’ın (c.c.) da bir hesabı var.

 

Kudüs ve Mescidi Aksa; siyasi görüşü ve ırki aidiyeti ne olursa olsun kendisini Müslüman olarak tanımlayan herkesin en hassas ortak noktasıdır.

 

İşte vahşi emperyalizm’i temsil eden kibirli kuklalar, “Asrın anlaşması” diye tanımladıkları deli saçması ile yıllardan beri kurulmasına çalışılan İslâm Birliğinin fitilini ateşlediler ve farkında olmadan kendi ayaklarına sıktılar.

 

Saadet Partisinin organize ettiği programa CHP, GELECEK PARTİ. DEMOKRAT PARTİ ile HÜDAPAR’ ın Genel Başkanları fiilen bu kutsal davete icabet ettiler. Hepsi emperyalist güç odaklarına karşı ortak tavır alacaklarını ilan ettiler. Kibirli kuklalar farkında olmadan arı kovanına çomak soktular ve asırlara varan hayallerinin sonunu hazırladılar.

 

Umut ediyorum ki, bundan sonra Müslümanların birlikteliği ülke sınırlarının dışına taşarak kartopu gibi artarak devam edecektir.

 

Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Nuri, Başar'ın, Köşe, Yazısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı