Haber Detayı
14 Nisan 2022 - Perşembe 16:09 Bu haber 486 kez okundu
 
Nuri Başar Yazdı :Bize Bir Nazar Oldu
Nuri Başar Karadeniz Hayat'ta yazdı:
SİYASET Haberi
Nuri Başar Yazdı :Bize Bir Nazar Oldu

 
 
 
Çocukluğumuzda toplumda mahalle kültürü diye bir şey vardı. Gençler toplumun ahlâki ve dini değerleri ile çelişkili bir şey yaptıkları zaman yaşı büyük olanlar onları ikaz eder, hatta azarlarlardı ve buna kimse itiraz etmezdi. Çocuk bunu evde anne veya babasına şikayet ettiğinde "Kim bilir ne yaptın" diye bir fırçada evden yerdi. Hatta okulda iki üst sınıftaki öğrenciler, daha alt sınıflara abilik yaparlar ve okul içi disipline katkı sağlarlardı.
 
1960 Lı yıllardan beri ülkeyi sağ görüşlü, öyle veya böyle İslâmi hassasiyetlerinin olduğuna inanılan kadro yönetiyor. Amaca uygun olarak seçilen ve kullanılan sanal liderler ile uygulanan politikalar sonunda milli ve manevi değerlerimiz her gün biraz daha hırpalanıyor.  Adeta gizli bir el bizi biz olmaktan çıkarıp başkalaştırıyor ve asimile ediyor. Yani hem yönetenler Müslüman hem de değerleri yok edilenler Müslumanlar!
 
Bu gün ne mahalle kültürü kaldı ne abilik. Gençler şimdi mahalle büyükleri veya hocalarını değil anne ve babasını bile dinlemiyor. Güzellik ve iyiliklerin yerini ķötülükler aldı. Ahlâki değerleri yok etme ve hırpalama çalışmalarının "çağa ayak uydurma" veya "AB ye uyum sağlama" adına yapılması ve bunun zorunluluk kabul edilmesi gelecek için son derece endişe verici.
 
Netice olarak Müslüman kimlikli kadrolara uygulatılan  yasal düzenlemeler sonunda ahlaksızlık, yolsuzluk, hırsızlık gibi suç oranlarının artması,  boşanmaların çoğalıp ailelerin dağılması, cezaevlerinin dolup taşması, adalet, hak ve hukukun rafa kaldırılması bir çürümüş ve kokuşmuşluğu gösteriyor. 
 
Yoksa üç çeyrek asra yakın zamandır milli ve manevi değerlerimizi yok etmek için ülke yönetiminde söz sahibi olma konumuna getirilenlerin yeşil veya ona yakın renklere boyayarak Müslümanlara İslâmi kimlikleri ile takdim edilmeleri toplumu kandırmak için miydi? Öteki ihtimaller daha da ürkütücü.
 
Allah (c.c.) bu aziz milletin yer ve yardımcısı olsun dua ve dileklerimle. 14.04.2022
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Nuri, Başar, Yazdı, :Bize, Bir, Nazar, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı