Haber Detayı
10 Mart 2022 - Perşembe 13:40 Bu haber 532 kez okundu
 
Nuri Başar Yazdı : HİDAYET KARARMASI!
Nuri Başar Karadeniz Hayat'a yazdı :
SİYASET Haberi
Nuri Başar Yazdı : HİDAYET KARARMASI!

Allah (c.c.); insanlık tarihi boyunca kullarının iki cihan saadetleri için peygamberler göndermiş. Peygamberler ile gönderdiği kitaplarda itaat ve imtina edilmesi gereken kuralları bildirmiş. Ne var ki; kullar bu kurallara uymak yerine, kuralları kendi çıkar ve geleneklerine uydurmuşlar. 

Dünyada en çok peygamber gönderilen Yahudilerin Allah'ın (c.c.) kurallarını her defasında kendi sapıkın inançlarına göre değiştirdikleri, peygamberlerin bir kısmını inkar ettikleri ve bazılarını da öldürdükleri biliniyor.

Allah (c.c.) Müslümanların iki cihan saadetleri için sevgili Peygamberimiz ile  göndermiş olduğu Kur'an'ı Kerim'in 700 den fazla ayetinde; onlar gibi olmayalım diye Yahudi zihniyeti hakkında bizleri bilgilendiriyor. Biz de onların yaptıkları gibi Allah'ın (c.c.) kurallarını değiştirmeyelim, onlar gibi olmayalım ve onlara benzemiyelim isteniyor.

Günde beş vakit kıldığımız namazda en az kırk defa okuduğumuz bu uyarılara rağmen Yahudilere benzememe hususunda sınıfı geçtiğimizi söylemek mümkün değil. Tasavvuf alanında intisap ettiğimiz şeyh veya siyasi alanda tabi olduğumuz liderimizin, Allah'ın (c.c.) kuralları ile çelişki arz eden eylem ve söylemlerini onaylamak gibi hastalığımızın olduğu inkar edilemez bir gerçek. Allah'ın (c.c.) emir ve yasakları ile çelişki arz eden her hangi bir şeye taraftar olmak veya onay vermek bir yana, itiraz etmemek bile itikadi yönden insanı Yahudilerle benzeştirme tehlikesi ile yüz yüze getirir ve bu hal kişinin hidayetimizin kararmasına neden olur.

Hidayeti kararan kişi iyilik yaptığını zannederken günah işler de ne yaptığının farkında olmaz. Yahudiler her gün onlarca Müslümanın kanını döküp, evlerini yıkıp cinayet işlerken, sevap kazandıklarını zannederler. Bu hastalık bizleri de  ülkemizin 10 dan fazla vilayetini hudutlarına dahil etmek isteyen eli kanlı İsrail devletiyle ilişkileri iyileştirme noktasına getirir. Hatta elinde Filistinli din kardeşlerimizin kanı olan İsrail Cumhurbaşkanının ülkemize davet edilmesini bile normalmiş gibi algılatır. Aynen Şimon Peres'in 2007 yılında TBMM e davet edilip ayakta alkışlanmasının normal kabul edilmesi gibi. 

Ne diyelim bu gelişmelerin kapalı gözlerimizin açılmasına ve kararan hidayetimizin aydınlanmasına vesile olması dua ve dileklerimle. 10.03.2022

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Nuri, Başar, Yazdı, :, HİDAYET, KARARMASI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı