Haber Detayı
17 Ocak 2022 - Pazartesi 16:55 Bu haber 757 kez okundu
 
Okul Kantinlerine Fahiş Fiyat Denetimi
Samsun Ticaret İl Müdürlüğü, Okul Kantinlerinde Fahiş Fiyat Artışı Denetimlerine Başladı.
EKONOMİ Haberi
Okul Kantinlerine Fahiş Fiyat Denetimi

         

Samsun Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü, satış fiyatlarını düşürmeyen üretici, tedarikçi ve perakende işletmelere yönelik,vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerineilgili kanunlar uyarınca okul kantinlerinde denetim başlattı.

 

Samsun genelindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde bulunan kantinlerde gerçekleştirilen denetimlerde,kantin işletmelerinden, ürünlere ait geriye dönük alış ve satış faturaları ile gerekli bilgi ve belgeler talep ediliyor. Yapılan incelemelerde haksız fiyat artışı yaptığı anlaşılan işletmeler Ticaret Bakanlığı Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu’na bildiriliyor.

 

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu tarafından fahiş artış yapıldığına karar verilmesi halinde 10 bin Türk Lirasından 100 bin Türk Lirasına kadarpara cezası uygulanmaktadır.

Yaklaşık 100 okul kantininde denetim yapılmıştır. Kantin işletmeleri,idari para cezaları ile karşı karşıya kalmamaları için fahiş fiyat uygulaması yapmamalı. Denetimlerimiz aralıksız sürdürülecektir.” Dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Okul, Kantinlerine, Fahiş, Fiyat, Denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı