Haber Detayı
24 Nisan 2022 - Pazar 22:40 Bu haber 476 kez okundu
 
OMÜ’de 23 Nisan Kutlaması
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yurdun dört bir yanında olduğu gibi Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) “OMÜ 23 Nisan Çocuk Şenliği” kapsamındaki etkinliklerle kutlandı.
YAŞAM Haberi
OMÜ’de 23 Nisan Kutlaması

Eğitim Fakültesi Dekanlığı ile OMÜ Vakfı ve Vakıf Koleji iş birliğinde düzenlenen “OMÜ 23 Nisan Şenliği”nin içeriği ise Okul Öncesi Düşler Topluluğu ve Sınıf Öğretmenliği Topluluğunca organize edildi.

OMÜ Yaşam Merkezi’ndeki etkinlikte; Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Çalışıcı, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yıldıray Topcu, Samsun Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Güray Erener, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nalan Kızıltan, Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kemal Yıldızlı, OMÜ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. İdris Varıcı ve Vakıf üyeleri, akademisyenler, Vakıf Koleji Müdürü Kemal İlyas Sağır, öğretmenler ve veliler katıldı.

 

Şenlikte; kolej öğrencilerinin şiir, şarkı ve gösterileri yanında OMÜ Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterileri, Müzik Öğretmenliği öğrencilerinin konseri, geleneksel çocuk oyunları, yüz boyama, origami (kâğıt katlama sanatı), baskı, kil, resim, maske, şapka ve müzik çalışmalarının olduğu atölyeler yer aldı. Bunların yanı sıra, çocuklar şişme oyun parkında eğlenirken Vakıf Koleji Okul Aile Birliği çocuklara ikramlarda bulundu.

Vezirköprü’den konuk 50 öğrenci

Öte yandan Vezirköprü ilçesinin 3 farklı köyünde birleştirilmiş sınıflarda öğrenim gören 50 küçük öğrenci de de şenlikte misafir edildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Sınıf Öğretmenliği Topluluğu Başkanı Meryem Nur Tekçe “Bu şenlikte amacımız; çocukların ve kendini çocuk hisseden herkesin 23 Nisan’ı coşkuyla ve eğlenerek geçirmesini sağlamak. Şenliğin sadece bu yıl değil, sonraki yıllarda da düzenlenmesi ve geleneksel hâle getirilmesini diliyoruz. Şenliğin düzenlenmesinde öncelikle bizlere eşlik eden Okul Öncesi Düşler Topluluğuna, sonrasında da Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Topluluğuna, Damla Topluluğuna ve Fayda Topluluğuna teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: OMÜ’de, 23, Nisan, Kutlaması, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı