Haber Detayı
19 Ekim 2021 - Salı 17:06 Bu haber 961 kez okundu
 
Omü’de tescilli Patent Sayısı Artıyor
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) akademisyenlerinin geliştirdiği ve Türk Patent ve Marka Kurumuna başvurusu yapılan patentler tescillendi.
EĞİTİM Haberi
Omü’de tescilli Patent Sayısı Artıyor

 OMÜ Teknoloji Transfer Ofisi Patent Biriminin buluş sahibi akademisyenlerle ortak çalışma yürütmesi ve buluşların patent tescillerinin alınması için Türk Patent ve Marka Kurumuna gerçekleştirdiği başvurular neticesinde 4 patent daha tescillendi.

4 patent daha tescillendi

OMÜ Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyeleri Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz ve Doç. Dr. Hakan Özcan’ın ortak buluşları olan ‘Yakıt özelliklerinin geliştirilmesinde kullanılacak fotokatalitik kapsül’ adlı buluşu, OMÜ Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Özgür Demircan’ın ‘Kompozit malzemelerde dört nokta eğme testi sonrası için kırılma analiz cihazı ve analiz yöntemi’ adlı buluşu, OMÜ Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Münir Anıl’ın Çavdar unundan mayalı / mayasız unlu mamül yapımı için hamur yoğurma makinası” adlı buluşu ve OMÜ Tıp Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Abdülkadir Bakay’ın ‘Uterus Manipülasyon Cihazı’  adlı buluşu Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenerek patentlendi.

Patentlenen buluşların ticarileştirme ve lisanslama faaliyetleri yine OMÜ Teknoloji Transfer Ofisi Fikri Sınai Haklar ve Ticarileştirme Birimi tarafından yürütülecektir.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Omü’de, tescilli, Patent, Sayısı, Artıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı